Gå til innhold

CD-plate vil ikke ut av CD-spilleren *Alles in Ordnung!*


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk et litt leit problem nå når jeg hadde meg en lengre kjøretur i dag. Matet spilleren med en hjemmebrent CD med påklistret label (ergo relativt tykk og med glatt label). Den spilte dårlig, så jeg skulle skifte CD. Men motoren drar og drar, men det virker som om den ikke får tak på CD'en. Ergo ligger den der nå fremdeles, etter xx antall forsøk på å få den ut.

Kirurgiske inngrep har jeg dog spart meg for, foreløpig. Spilleren er en integrert BMW Business CD (E39).

Hvilke muligheter har jeg for å få ut CD'en uten å ty til dyrere løsninger?

Skrevet

Da var problemet løst! Etter mye om og men fant jeg heldigvis lommelykta slik at jeg fikk sett litt inni spilleren hvordan det lå an. CD'en lå rett innenfor, så den lot seg lirke ut ved hjelp av to skarpe, tynne kniver. Og nå fungerer spilleren som den skal :)

Skrevet

Jeg har samme problemet. Har prøvd å pirke den ut uten hell med random gjenstand (skulle brukt pinsett), og nå har det kommet to vertikale "bolter" som sperrer for åpningen..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...