Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har kjøpt en sånn M-tech girkule med lys til bilen min nå. Kjøpte med sånn ledningsnett, men hvor skal jeg koble det til?

Takk for svar :)

Skrevet
Leste litt på et E46 forum, og der står det at de kobler den til sigarett tenneren. Så jeg får kanskje prøve det da.

Må rette litt på min bror som har svart litt tidligere i tråden. Ledningsnettet til e36 skal kobles bort på dimme-bryteren for instrumentlysene. Man kobler kontakten fra girkulen inn bakpå bryteren og kobler orginal kontakten til bryteren innpå denne igjen..

Ang e46 så vet jeg ikke... Er det org ledningsnett du har kjøpt?

Sigarettenneren har vel konstantstrøm(kl.30) så da vil vel kulen lyse hele tiden. :wink:

Skrevet

Ja jeg lader nå mobilen min og pspen min selv når bilen er av.. Så i MIN bil er det ikke noe løsning å koble denne til der.. Lysene i askebegeret, varmereguleringa, og bryter for elektriske vinduer dimmer etter dimmebryteren.. Så noen av disse kan være løsningen? Sette på en strømtyv rett og slett..

Skrevet

Jeg har nå ordnet det. Det jeg gjorde var å finne ledningen til den pæra til askebegeret, så kutta jeg de og brukte skjøtene som var med på girkula. Var med sånne skjøter som det går 4 ledninger på. Så nå har jeg lys i askebegeret og på girkula :)

Ble kjempe fint. Eneste er at lyset er litt rødere enn lyset i resten av bilen, men ikke noe jeg tenker mye over. Syntes det ble veldig bra :)

Skrevet

Det skal kobles inn på dimmerbryteren som Superbeetle har forklart. Skal ikke være nødvendig å klippe i noe hvis man har det originale ledningsnettet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...