Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Okei, nå er det min tur til å få hjelp :P Legger denne under teknisk da den egentlig har mer å gjøre med det enn bilstereo..

Cluet er...skal ha "grillevors" på fredag. Har strøm, men ingen anlegg. Tanken var å la bilen spille, men ønsker ikke å la den stå på tomgang. Vil det lade mye/effektivt nok med en sånn batterilader som en kobler fra stikkontakt til batteri? Origianalt anlegg foruten 2X10 subber på tilsammen 600 watt max.

Skrevet

batteriet skal jo HELST være koblet fra når lader det... så bør jo være en grunn ;-)

MEN, jeg kjørte en lader rett på en radio vi har, og det funka fint :-)

Skrevet
Update: Haha, 3,3 ampere....

Btw IGJEN, er det noen risiko forbundet med å lade batteriet samtidig som man spiller fra det? Tenker på gnister/gasser som kan oppstå?

Gnistene kommer kun ved tilkobling og frakobling.

Det vil ikke bli noe annerledes enn når du spiller musikk i bilen mens dynamoen lader batteriet.

Skrevet
Okå :D Noen som vet hvor mye dynamoen egentlig skal lade btw? Er redd det er sånn 5A biltema vi har hjemme.. :S Hvor kjøper man evt 15-20 Amp lader?

Skal vel lade 14,7 V ? Om jeg husker riktig :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...