Gå til innhold

Yngvejos

Medlem
  • Innholdsteller

    4410
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Yngvejos

  1. Min kjære 2005 e87 ble påkjørt på en parkeringsplass idag med knust frontlykt som resultat. Denne har adaptive xenonlys som er like skjeldent som hønsetenner på E87. Ny lykt er tydeligvis ikke til å oppdrive. delekatalogen viser kun halogen og bi-xenon lykt, men ikke adaptiv til pre-LCI. Jeg ser at LCI lyktene fremdeles er å få kjøpt i adaptiv utgave, men da må isåfall begge byttes for at det skal bli likt. Hvilken løsning burde jeg forvente/kreve av forsikringsselskapet her?
  2. Audi er vel også flinke til å kutte deletilgangen til biler før de blir spesielt gamle. Det spiller nok negativt inn på bruktverdien.
  3. Han har i det minste festet hjulene godt med 3 originale hjulbolter og 17 fra biltema.
  4. Ai piss er ikke morsomt. Bommet med over ett år på datoen også.
  5. Har brukt rundt 50 liter Mannol energy+ 5w30 på min 118D med M47 motor og tidligere 525D med M57. Da jeg kjøpte Land Roveren, kom jeg over informasjon om at LR anbefaler 5w30, mens Ford som har laget motoren anbefaler 5W40. Jeg gikk derfor til innkjøp av Castrol magnatec DPF 5w40 til denne. Siden 1-serien ikke lenger er ny, bestemte jeg meg for å gå over til denne på den også. Jeg skifter olje ca hver 10 000km.
  6. NMT450 ble stengt i 2005.
  7. Er det lov med innvendige bilder? Tok en liten runde med tepperenser og dampvasker idag.
  8. Du kan nullstille dem med ISTA. Der er det også en test modul for å sjekke om kablene er byttet om. De vil justere seg inn etter hvert uten reset også, men det kan ta lengre tid. Det kan være verdt å høre på tipset du fikk om å bytte om kablene, det er veldig fort gjort å koble disse feil.
  9. Hvilken motor har du? Jeg monterte febi ventiler på en B48, det fungerte utmerket. Mener å huske at jeg nullstilte Vanos adaptations etterpå.
  10. Jeg hadde lett betalt de ekstra kronene per måned for å slippe å støtte Elon Musk. Jeg gjør forsåvidt det allerede med 500mbit til 899,-. (hadde ikke trengt mer enn 100)
  11. En bil alle ville gått rett forbi uten å tenke over det for 15 år siden. Respekt til de som gidder å ta vare på de "uinteressante" bilene. Edit: Jeg begynte med 5, økte til 10, deretter til 15, kjente følelsen av å bli gammel og nekter å høyne til 20. For meg som fremdeles ser på min 2005 E87 som en nyere bil, er dette no gammelt dritt.
  12. Gulvvarme er ypperlig for effektstyring om man ønsker å holde effekt per time under ett visst nivå for å få lavere nettleie. Jeg har satt opp automasjon som slår av varmekabler og varmtvannsbereder hvis estimert forbruk passerer 5kw/t.
  13. Jeg fikk jaggu med hele bilparken på ett bilde med ett uhell. E87 på bakdøra og Caddyen på framdøra.
  14. La meg gjette. Frontleppe, stoler, senkesett og tuning. Samleobjekt med skavanker... 1M er drømmebilen min, men da skal den være original. Skal man bygge boyracer med Temu-leppe, er 135i ett bedre utgangspunkt.
  15. Du kan sjekke det med Ista. Les ut nummer på nøklene du har. Hvis de ikke er nr 1 og 2, har de blitt erstattet.
  16. Hadde samme problem på min E61 når fordelingsventilen var gåen. Jeg løste problemet med en billig ventil fra Ali. https://a.aliexpress.com/_Eu0Nj2Y
  17. Keyless start skal fungere selv om dørhåndtakene er ødelagt, så her er det nok noe annet som er galt. Jeg ville begynt med en diagnose. Hvis nøklene til bilen har blitt erstattet, må de to første nøklene deaktiveres da CA kun fungerer på 2 nøkler om gangen.
  18. Dette er klasse. Premiumbil foliert på pizzabil budsjett.
  19. Mazda 6e er en av få nye biler som får meg til å tenke "fin bil" når de kommer kjørende. Synd at den ikke kan leveres med 4wd.
  20. Blir stadig overrasket over "dagens ungdom" som kjøper biler for så å umiddelbart legge dem ut for salg. Med så kort tidshorisont må det vel være bedre med en leiebil?
  21. Lavnivå betyr at den sender ut ett svakt signal som må kobles gjennom en forsterker før det går videre til høyttalerene. Det står i spesifikasjonene at den har: Frekvens respons: 20 – 20kHz ±1dB Dvs at den sender ut hele frekvensspekteret. I teorien kan denne kobles direkte til forsterker for å streame musikk fra telefonen, men høyttalere og hørsel vil leve farlig hvis volumet på telefonen står på max. Det kan være lurt å justere gain på forsterkeren slik at det spiller på ett behagelig nivå med volumet på max.
  22. Du har ikke gjort alt riktig hvis det ikke funker. AI er en språk modell som ikke kan noe om bil, den sauser sammen diverse usannheter som har blitt postet på forum oppigjennom tidene og presenterer det på en "troverdig" måte. Hvis du bruker AI som oppslagsverk for å reparere eller modifisere bilen din, vil det før eller siden gå fryktelig galt.
  23. Jeg har kjørt 225/45R17 piggfritt på E87en min (noe Sailun greier som gjorde det bra i test for noen år tilbake). Kan ikke si at jeg har vært plaget med dårlig grep (før de ble både gamle og slitt) bortsett fra når snøen er så dyp at hele bilen står nedpå.
×
×
  • Opprett ny...