Gå til innhold

Yngvejos

Medlem
  • Innholdsteller

    4411
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Yngvejos

  • Bursdag 11/17/1988

Contact Methods

  • MSN
    yngve@futuredt.com

Nylige profilbesøk

2278 profilvisninger
  1. Jeg fylte 60 liter på Land Roveren til 19 kr literen før prisene steg, men det var ikke kø for å fylle. Jeg venter vanligvis med å fylle til reservetanken lyser, men valgte å fylle tidligere grunnet varslet prisøkning. Hvis forsikring og takstmann hadde fått fingen ut, kunne jeg spart mye mer på å kjøre BMWen som bruker 0.6 på mila istedenfor LR som går på 1.2 i hverdagen.
  2. Min kjære 2005 e87 ble påkjørt på en parkeringsplass idag med knust frontlykt som resultat. Denne har adaptive xenonlys som er like skjeldent som hønsetenner på E87. Ny lykt er tydeligvis ikke til å oppdrive. delekatalogen viser kun halogen og bi-xenon lykt, men ikke adaptiv til pre-LCI. Jeg ser at LCI lyktene fremdeles er å få kjøpt i adaptiv utgave, men da må isåfall begge byttes for at det skal bli likt. Hvilken løsning burde jeg forvente/kreve av forsikringsselskapet her?
  3. Audi er vel også flinke til å kutte deletilgangen til biler før de blir spesielt gamle. Det spiller nok negativt inn på bruktverdien.
  4. Han har i det minste festet hjulene godt med 3 originale hjulbolter og 17 fra biltema.
  5. Ai piss er ikke morsomt. Bommet med over ett år på datoen også.
  6. Har brukt rundt 50 liter Mannol energy+ 5w30 på min 118D med M47 motor og tidligere 525D med M57. Da jeg kjøpte Land Roveren, kom jeg over informasjon om at LR anbefaler 5w30, mens Ford som har laget motoren anbefaler 5W40. Jeg gikk derfor til innkjøp av Castrol magnatec DPF 5w40 til denne. Siden 1-serien ikke lenger er ny, bestemte jeg meg for å gå over til denne på den også. Jeg skifter olje ca hver 10 000km.
  7. NMT450 ble stengt i 2005.
  8. Er det lov med innvendige bilder? Tok en liten runde med tepperenser og dampvasker idag.
  9. Du kan nullstille dem med ISTA. Der er det også en test modul for å sjekke om kablene er byttet om. De vil justere seg inn etter hvert uten reset også, men det kan ta lengre tid. Det kan være verdt å høre på tipset du fikk om å bytte om kablene, det er veldig fort gjort å koble disse feil.
  10. Hvilken motor har du? Jeg monterte febi ventiler på en B48, det fungerte utmerket. Mener å huske at jeg nullstilte Vanos adaptations etterpå.
  11. Jeg hadde lett betalt de ekstra kronene per måned for å slippe å støtte Elon Musk. Jeg gjør forsåvidt det allerede med 500mbit til 899,-. (hadde ikke trengt mer enn 100)
  12. En bil alle ville gått rett forbi uten å tenke over det for 15 år siden. Respekt til de som gidder å ta vare på de "uinteressante" bilene. Edit: Jeg begynte med 5, økte til 10, deretter til 15, kjente følelsen av å bli gammel og nekter å høyne til 20. For meg som fremdeles ser på min 2005 E87 som en nyere bil, er dette no gammelt dritt.
  13. Gulvvarme er ypperlig for effektstyring om man ønsker å holde effekt per time under ett visst nivå for å få lavere nettleie. Jeg har satt opp automasjon som slår av varmekabler og varmtvannsbereder hvis estimert forbruk passerer 5kw/t.
  14. Jeg fikk jaggu med hele bilparken på ett bilde med ett uhell. E87 på bakdøra og Caddyen på framdøra.
×
×
  • Opprett ny...