Gå til innhold

Marius2002

Medlem
  • Innholdsteller

    10633
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    50

Marius2002 vant dagen sist Juli 7

Marius2002 hadde mest likt innhold!

1 følger

Om Marius2002

  • Bursdag 09/16/1989

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Kjøretøy
    G01 LCI

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Marius2002's Achievements

  1. Ja, utsagnet var basert på sDrive 18i, ikke iX1. Det var også ment at iX1 var et mye bedre valg nettopp pga. pris
  2. Hadde en X1 sDrive 18i som lånebil mens X3en fikk pleie/service en halvannen times tid denne morgenen. Fjerner vi BMW-emblemet så var bilen isolert sett overraskende god å kjøre. Kvikk og lettkjørt. Og med tanke på at det kun er forhjulsdrift så ble jeg positivt overrasket. Men, setter vi på BMW-emblemet igjen så skulle dette vært en bakhjulstrekk/firehjulstrek, da hadde bilen vært skikkelig morsom å kjøre. Jeg skjønner godt at folk velger elektrisk utgave av denne. For sett med BMW-øyne ble det litt skuffende. Er det lov å si at det var godt å sette seg i X3en igjen?
  3. Vel hjemme og 2700km senere har jeg gjort meg noen erfaringer. For det første kjører bilen ufattelig bra og er helt der den skal være med type bil i betraktning. Jeg merker motoren jobber godt i bratte oppoverbakker med vogn bak, ikke at den har mangel på krefter, men tenker en B58 hadde vært perfekt. Samtidig trodde jeg den ladet mer i Sport, men istedenfor bruker den en hel del strøm her. Det er vel kanskje naturlig for ekstra krefter, men likevel. Mulig motor må være på comfort også? Og så må jeg flippe spaken over i M/S inn til kryss/kø hvor jeg ser jeg må stoppe opp for å unngå at motoren stopper. Jeg visste det ville bli noe greier, men det ble en vanesak dette også iløpet av turen. HUD var helt magisk å ha igjen. Jeg brukte omtrent kun HUD og navigasjonen der med hvilket fil en skulle legge seg i osv. hjalp meg i storbyene. Så må jeg sjekke innstillingene, for bilen skrur seg av hver gang jeg hopper ut av setet. Det er passe irriterende når jeg skal rygge på plass vognen. Som uerfaren så blir det et par turer inn og ut - men kommer seg dette også. Nå venter jeg på at varmen skal gi seg litt så blir det en skikkelig vask. Det ligger et helt bakeri i baksetet. Pit-stop i gårkveld på Vinstra: Fra turen ellers i Danmark. Pluss en haug med øl-bilder, men det. 🤷‍♂️
  4. Traff jeg den røde mellom Dombås og Lesja i kveld? 🤔
  5. @sveigis fruen pekte på en Porsche Taycan GT i sted i mørk grønn og sa at noe slikt kunne vært noe. Jeg er jo enig at den er kjempeflott - men jeg sa at Porsche er uaktuelt og hadde heller kjøpt i4 M50/60. Så kontret hun med at "hadde du vunnet 50M så hadde vi hatt Porsche". Da sa jeg "Nei, da hadde vi hatt en fetere BMW".
  6. Tilbake i Norge. Forvirret oss inn i Oslo. 🤷‍♂️ Bilen leverer stadig bra. Testet battery control, ladet seg fort opp men usikker om den skrur av/på bensinmotor da? Uansett, beklager til alle som eventuelt lå bak meg. Stadig fersk vogn-sjåfør, men foruten det så har det gått fint. Glemte brekket da jeg skulle rette opp vogn i går i Sverige og like før vognspeil tok bombrikkescanning på campingen. Så noe underholdning kan jeg si jeg har stått for. Men det kommer seg Ellers er jeg mindre imponert over bensinstasjoner. Det skal jo være kjør inn-kjør ut. Men de fleste her sørpå og i utlandet er jo konstruert slik at det er trangt, og i ferietid med null køkultur og trafikk-/situasjonsforståelse så har det vært litt utfordring med vogn uten å måtte rygge og kuke, mens hurtigladere er det flust av og har ikke sett en eneste kø på de. En liten strek i opplevelsen, men all tiden jeg sparer veier opp. Mulig jeg gjør feil 🤷‍♂️ Jeg lærer stadig som fersk vognsjåfør. Og ja, bilen trenger sårt en vask. Fra denne morgenen sør i Sverige: Fra nå i Oslo:
  7. Huket av vogn og kjørte litt fritt i går. Innom Legoland, 10 timer der gikk fort. Da hadde jeg plutselig en rekkevidde på 700km Vel "hjemme" og noen titalls tusen skritt lengre, var det godt med forfriskninger. Spørs om det blir noe greier idag også. 🤷‍♂️
  8. @Eystein Ose Screens er en vurdering, var bare en kommentar om du vurderte dette. Det er jo en heftig kostnad om man skal ha det. Er nok ferietid regner jeg med, uansett rart du ikke har fått svar, men forhandler ikke NV-vindu nei.
  9. Solfilm eller solglass fra fabrikk er veldig kjekt. Det ser bra ut og det demper solvarmen. Ikke nok med det, gulvet ditt setter pris på dempet effekt fra solstrålene. Spørs jo hvilket gulv du har såklart, men ta det som en tommelfingerregel. Mange har idag også klikkvinyl, som fort blir bølgete og deformert om solen får jobbe godt. Screens er også å anbefale, jeg anbefaler såklart innebygget, men det finnes sikkert like mange meninger om som det finnes vindusprodusenter. Fasiten får man vurdere selv. Hva har du på kledning idag? Royalbehandlet kledning kan svette litt, spesielt de mørke, og har vært borti saker hvor det renner ned på screens. De fleste(alle?) leverandører fraråder samtidig selvrensede glass om du har royalkledning ettersom svettingen/oljen ødelegger glasset og lager merker du aldri får bort.
  10. @Skulebollen vel, med 50l tank så gir det en rekkevidde på 42 mil. Men man fyller jo når man kan. Jeg hadde nok kjørt elektrisk om det ikke var for vogn, men har jo spart totalt 7 timer på 125 mil. @papertiger Vant og vant, første gang stod jeg og fikk ikke opp lokket. Det var flaut. Som sagt er det tanken som bestemmer og hos meg gir det omtrent 42 mil. Det stemmer bra med gjettometeret også som gjettet 44 mil ved start idag. Alt i alt er jeg fornøyd Edit: Dette er i Sport Individual, hadde nok vært mer økonomisk i Hybrid. Samtidig vet jeg 45e bruker mindre, men den jobber jo lettere.
  11. Forteltet oppe. Kjempet en times tid mot vinden. Men til slutt. X3en har iallefall vist seg fra sin beste side sålangt - for en bil. God sommer
  12. Vel vel. Da er vi plassert i Bogense i Danmark. Ingen bilder enda herfra, men var heftig regnvær fra Björkang i Sverige og hit. Og ikke minst skikkelig vind over bruene. I går og forleden havnet forbruket på 1,0l pr. mil, idag på 1,2 igjen på 43 kjørte mil. Så da sier vi 1,2l pr mil. Jeg er fornøyd
×
×
  • Opprett ny...