Torek Skrevet Oktober 25, 2008 Skrevet Oktober 25, 2008 todleif skrev: Ikkje start bilen iløpet av vinteren. (må du starte skal motoren gå i minst 30 minutter!) Hvorfor?
todleif Skrevet Oktober 25, 2008 Skrevet Oktober 25, 2008 Torek skrev: todleif skrev: Ikkje start bilen iløpet av vinteren. (må du starte skal motoren gå i minst 30 minutter!) Hvorfor? Skal du først starte motoren er det greit at den blir driftsvarm. Det er forskjellige meininger om motoren skal startes iløpet av vinterlagringen, eller om den ikkje skal startes. Eg har foreløpigt ikkje starta motoren iløpet av vinteren. Men at du starter motoren og sløkker den rett etterpå er vel ikkje det beste for motoren. Da er det greit at den blir driftsvarm. Hsr andre synspunkter på dette er det berre å kommentere
todleif Skrevet Oktober 25, 2008 Skrevet Oktober 25, 2008 Haug skrev: todleif skrev: Kobl ifra batteriet. (lades eit par ganger iløpet av vinteren) . Fikk beskjed av verksmester på Bmw om å ikke frakoble batteri pga av det elektriske. Heller å vedlikeholdslade 1 gang i mnd. No har eg ein gammel bil, so eg har ikkje tenkt på det. På ganske nye biler kan det sikkert væra ein fordel å ha batteriet tilkobla. (men dei skal vel tåla at batteriet blir frakobla dei og!)
bad_ip Skrevet Oktober 25, 2008 Skrevet Oktober 25, 2008 Leste noe et sted om at motoren burde startes og ikke stå aaaaltfor lenge. Tror det var noe med stempelfjærene eller noe som ikke burde stå i spenn i samme posisjon. For min del så kommer nok jeg til å starte den 2-3 ganger i løpet av lagringene... men om jeg lar den gå så lenge som 30 min tror jeg nok ikke...
Torek Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 Hmm..hadde vært fint å fått en fasit på dette. Vil jo helst gjøre vinterlagringa mest mulig skånsom for bilen.
H_c Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 mange PAPPSKALLE forslag her ja!!!! FASIT: Vinterlagringstips: -Skru av en av polene til batteriet. -Spray i motorrom med wd40 ( hindrer uttørking og korrosjon ) -Ikke sett bilen på betong ( tørker ut punkter på hjulene dine ) Fire firkanter utklippet gulvbelegg pleier duge, selv har jeg fliser i garasjen.. -Ikke sett inn våt bil, vask, bon og tørk bilen, og så la den stå ute en hel dag og tørke i vinden. -Håndbrems av -Flytt bilen to-tre ganger i løpet av vinteren. Dette for å få litt rotasjon i væskene inne i motoren, samt få et punkt på hjulene som står på bakken. Thats'it. H_c
Aroid Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 hvorfor er det ingen som setter bilen sin på bukker? -da slipper man få skeive dekk -da beholder man fjær og dempere lenge -da slipper at alle foringer står i spend.
H_c Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 fordi da står fjører og understel i en UNATURLIG posisjon LEEENGE! Det er laget for å stå i den posisjonen det står når bilen er på bakken..
H_c Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 og hvor har du det fra at alle foringer står i spenn når hjula er på bakken? Hvis du ikek skal gi skikkelige råd så la vær å gi dem, her er det fullt av 18 åringer som følger rådene fra 17 åringer, og alt går til hellvete!
worms Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 H_c Så da sier du att vis man har ett sett med fjører å dempere liggende noen år blir di ødelagt fordi di ikkje er på bilen ?
Superbeetle Skrevet Oktober 26, 2008 Skrevet Oktober 26, 2008 Ikke nødvendigvis demperne/fjærene. Men er vel gjerne en grunn til at støtdempere blir levert komprimert, annet enn at de tar mindre plass? Kan se poenget med at det ikke er bra for foringer etc at de står lengre i en unaturlig posisjon og gjerne tørker opp litt, for så å bli satt på bakken slik de egentlig skal stå..
Torek Skrevet November 4, 2008 Skrevet November 4, 2008 H_c skrev: og hvor har du det fra at alle foringer står i spenn når hjula er på bakken? Hvis du ikek skal gi skikkelige råd så la vær å gi dem, her er det fullt av 18 åringer som følger rådene fra 17 åringer, og alt går til hellvete! Jeg har lagt papp-plater under alle 4 hjula. Holder det? ..og nå står den på 17" felger med 205/40 gummi..er det lurest å legge om til vinterhjula(15" BBS(husker ikke dekkprofil)) og la den stå på dem under lagringsperioden?. Hva er WD40, og hvor fåes det kjøpt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå