Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

har problemer med sterio på e-39 med 16:9 navi er lite lyd i høytalerne virker som det er kun diskant som kommer ut på de,radio modulen ligger bak kan det vere noe med den?

  • 2 weeks later...
Skrevet

nei har ikke det,er en 16:9 navi spiller å er ikke så mange som har den bare leggan :?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Det er jo bare en 4 kanals forsterker bak så får du diskant så skal du jo få lyd til bass/mellomtone også.

Har ikke blåst høytallerne? Et godt tips er å dra innom en bilstereo butikk å høre. Forsterker ligger bak hvertfall.

Skrevet

ja skulle jo tru det var slik,men det som er så rart er at når cd spiller er lyden ok så det er kun på radioen lyden er dårlig :roll:

Skrevet

Mener å huske at det er forskjellig innstillinger på CD og Radio.

Dvs setter du lav bass på radio, er det ikke lav bass på cd.

Og vis versa.

Mener det var slik på E39en jeg hadde før.

Skrevet

e-39 e grusomt elendig når det kommer til lyd så sant man ikke har hifi anlegget i. standard anlegget er så hjelpesløst dårlig at det er skremmende. der har de ikke akkurat brukt for mye penger. det gjelder både min gamle e-39 520ia 97 mod og min nåværende ( e-39 530d 2002 touring)

det finnes overhode ikke bass. det er mer bass og lyd i arbeidsbilen min ( berlingo)

så det jeg gjorde var å bestille meg en ny forsterker ( for det må du hvis du skal koble på noe annet via det orginale ) sånn at jeg kunne koble på en ekstern subbkasse. den nye forsterkeren var for svak til å drive den så jeg var på loftet og fant en ganske så kraftig en og koblet med audio kabel fra den nye. skrudde ned all bass på orginalhøyttalerene. nå er det skikkelig god lyd i bilen. orginalhøyttalerene spiller ganske ren og fin mellomtone og diskant.

her er en link til forsterkerne : http://www.blaupunkt.com/no/amplifiers_110.asp

jeg kjøpte 4 kanals. hvis du går for noe sånt så må du huske å kjøpe en iso adapter for å kunne koble deg via det orginale : http://www.bilradiospes.no/m/shop/?mid= ... &katid=228

alt kobles bak (hvis du har touring) har forresten selv 16"9 navi spiller

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...