Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Har en E34 520IA gått 173`km, med m50b20 motor. Den fusker og legger seg hele tiden på ca 1100 omdreininger. Kan det være luftmassemåler?

Speedometeret har også sluttet å virke. Alt annet av instrumenter fungerer. Noen ideer?

Marius

Skrevet

Sjekk om tomgangsregulator fungerer som den skal,eventuelt rens denne.

Kan også sjekke etter falskluft lekkasjer rundtom(startgass).

Speedo henter vel signal fra diff,sjekk denne kretsen.

Skrevet

Forsøkte å ta ut tomgangsregulatoren og rense den med forgasserrens.

Fremdeles fusker den. i P og N så ruser den mellom 1900 og 2300 omdreininger. Den ligger stille i D og R, men ligger fremdeles på tomgang på ca 1200-1300 omdreininger.

Kan tomgangsregulatoren være helt død for eks?

NOen ideer?

Skrevet

Speedometerproblemet kan ligge i kretskortet bakpå speedometerhuset.

På E23'n min hadde jeg en gang samme problemet, da var det tæring på kretskortet som hadde ført til at 2 kretser var brutt. Derfor tok jeg 2 tynne små ledninger og loddet inn imellom punktene istedenfor, og siden den gang har speedometeret mitt fungert helt fint.

Bare å bruke et multimeter og måle mellom punktene for å lete etter brudd. På mitt kretskort kunne man ikke se at det va brudd, men etter en runde med multimeter fant man jo fort ut at det ikke var kontakt likevel. :)

Skrevet

Sjekka at sleiden(delen som beveger seg) går lett,og at den lukker seg helt når frakoblet(fjærspenn) ?

Denne går på av/på spenning fra ECU så du kan også måle kontinuitet på + kontakt og veksling på - ledning(2 jordinger viss 3 ledninger).

Sjekk som sagt også etter falskluft,gjerne rundt dette systemet.

Skrevet

Den er ren, men ingenting inni den som beveget seg. Kan det tyde på at den er fucked for good?

Hvor får jeg eventuelt tak i en annen brukt en i Oslo området?

Marius

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...