Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

hei!

har bygget e30'en min fra 320 til 325, men har ett lite problem.

når jeg skulle starte den kom det ingen lyder ifra motoren, men alt av lys kom på. eneste måten jeg fikk start på var å trillstarte den!

noen som har hatt samme probleme eller vet hva det er? :P

Skrevet

får innslaget\ starteren strøm?

om ikke har du glemt noe. sannsynligvis den røde svære ledningen som går fra batteri til starter til dynamo...

Skrevet
får innslaget\ starteren strøm?

om ikke har du glemt noe. sannsynligvis den røde svære ledningen som går fra batteri til starter til dynamo...

har sjekket, og det får strøm!

Skrevet
bytt starter først å fremst!!

eller gjøre det billigste og letteste, og sjekke jording;)

skal innover om 1 time å skru på bilen, skal lokalisere feilen da ;)

Skrevet

Jording fra oljenivåføler området (på bunnpanne) og opp i rammevangen er original plassering for jording og det er den eneste du trenger. Høres ut som innslaget på starter er gåent, du får jo start ved trilling, så jordingen kan ikke være så gal den.

Bytt starter. Trangt og flott det ; )

Skrevet

Hvis du får en til å slå på starteren mens du holder nøkkelen i "kjinne-hakket" og starter da slår inn er det gåen starter :wink:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...