Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

For ca 2år siden måtte jeg fikse toppakkningen på min BMW520 1997mod. Nå for en uke siden begynte den igjen å koke. Etterfylte ca 4 -5liter vann. Hadde den på verksted, men det kunne ikke finne noen grunn til at den kokte. Noen andre som har hatt tilsvarende problem, eller vet hva kokingen kommer av?

Kan se ut til at det kommer litt vann ut av eksosen, kan vel ikke vere kondens når bilen har blitt brukt i lengre tid?

Skrevet

at det "renner" vann ut av eksosen er nok kondens ja. Sjekk nøye hvor fort vann blir borte og om det drypper ned under bilen. Hvis det ikke gjør det må det havne inn i forbrenninga og da burde bilen ryke endel.

Det kan også hende den koker fordi vifta du har begynner å bli litt slapp eller at vannpumpa har tatt kvelden (de er laget av plastikk og går ofte i oppløsning).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...