Jimbo Skrevet Mai 5, 2009 Skrevet Mai 5, 2009 Har et litt irriterende problem med min e39 - 523i. Får av og til opp feilmelding om lite kjøleveske. Dette skjer som regel når motoren har kommet opp i normal arbeidstemperatur. Har sjekket gjentatte ganger, men det er nok av kjøleveske. Noen som har peiling her, eller har opplevd noe lignende?
Hügel Skrevet Mai 6, 2009 Skrevet Mai 6, 2009 Under ekspansjonstanken sitter det en føler. Det er ikke uvanlig at denne er defekt.
Jimbo Skrevet Juni 1, 2009 Forfatter Skrevet Juni 1, 2009 Noen som har peiling på om det er vanskelig å skifte denne føleren? Kjølevesken renner vel ut, sånn at jeg må lufte eller? Anyone?
Kjell Z3 Skrevet Juni 2, 2009 Skrevet Juni 2, 2009 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=17&fg=05 Ser ut som at den er skrudd inn fra undersiden, da mister du vannet ja. (del nr 13)
Frode D Skrevet Juni 2, 2009 Skrevet Juni 2, 2009 Ja den er skrudd inni, og vannet vil renne ut når du åpner så litt lufting må nok til. Det er en fluttør inni som synker ned når det er lite kjølevæske. Hadde i første omgang prøvd å rense tilkoblingene på kontaktene for å se om det hjalp. Viss den ikke har kontakt så kommer det opp feilmelding, så kan virke som det er det iom at det skjer av og til(?)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå