Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Litt usikker på hva det innebærer annet en at det er justeringsmuligheter, fint å vite i og med det er mange som prater om det, greit å kunne si annet en ok og ja og aha

Skrevet

Veldig basic, i ABC språk:

Datasprut er egentlig et helnorskt uttrykk for Engine Management System. Det er et system som du kan styre motor med. Du styrer dette via et program på PCn (software) som er koblet til datasprutet's ECU (hardware) og elnett (som er koblet til motoren). Du har enorme justeringsmuligheter på hvordan du vil sette opp motoren. Du kan også enkelt se hvordan motoren oppfører seg, og det er enkelt å detektere om det er noe alvorlig galt. Men man skal vite hva man driver med når man justerer. En av de fine tingene er at man kan sette opp motoren (nesten) som man vil, til forskjellige anledninger.

Det er litt forskjellige sprut tilgjengelig, noen er veldig elementære, og noen er veldig avanserte. Kan fint bruke datasprutet på annet enn selve motoren.

Skrevet

Takk for info,

Når du sier sette opp motor, så er det hva man justerer? bensi, luft, turbo og lignende eller?

Som du skjønner skal neppe jeg begynne å installere noe på bilen min, men artig å vite hva folk snakker om

Skrevet

Datasprut er egentlig ikke en komplett motorstyring, men et system som kun påvirker bensinstyringen og ikke gjør noe med tenningen.

MEN folk mener nok en komplett motorstyring når de sier datasprut.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...