Kjetil 323i E36 Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Leste på adressa.no at det hadde vært storkontroll med Politi og Statens Vegvesen. Blant bilene som hadde blitt stoppet ble to førerkort beslaglagt. Det står følgende: To personer fikk førerkortet beslaglagt. Dette grunnet at føreren av den ene bilen hadde kappet fjærene, antakeligvis for å senke bilen, og den andre hadde uorginale fjærer på bilen sin, sier Arstein. Er ikke dette litt strengt? Mulig det er flere sider av saken, men å beslaglegge førerkort for uoriginale fjærer synes jeg var litt over kanten. http://www.adressa.no/nyheter/nordtrond ... 390162.ece
Mexos Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Såpass. Trodde man kun fikk mangellapp, ihvertfall for å ha uoriginale fjærer. Man må jo kjøre litt med de før en godkjenner for å komme seg på 4-hjulskontroll.
heimkokt Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 stakkars verdalsråneran. men hadde det ikke vært for jungeltelegrafen hadde nok 10 ganger så mange biler vært avskiltet.. men er jo eneste måten og få folk til og ta 4hjulskontroll og bli kvitt black and decker senking på orginal dempere..
Kjetil 323i E36 Skrevet September 26, 2009 Forfatter Skrevet September 26, 2009 Det er jo en mulighet å skrive ut mangellapp slik at dem godkjenner det, istedet for å beslaglegge førerkort.
Mexos Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Kan godt være at det kom fram større mangler enn pressen har delt med omverdenen også.
heimkokt Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 j,a kan jo hende det var mer ved bilen de ikke likte og de bare tok den på den enkleste feilen..
Torbjørn H Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Tror nok det er som Mexos sier. Så fremt ikke politiet mente bilen(e) var i såppas dårlig tilstand at de var direkte farlige å kjøre med.
heimkokt Skrevet September 27, 2009 Skrevet September 27, 2009 Fikk vite at det var en kamerat sin bil som ble avskiltet med kappa fjærer. En rustholk av en volvo 142, den ble kalt inn på full teknisk. Sjaføren på bilen prøver og få tilbake kortet på at han ikke viste om det og ikke har teknisk kunskap nok til og kunne vite noe om det..
tomasb Skrevet September 28, 2009 Skrevet September 28, 2009 Likte best overskriften i avisen.... : Senket fjærene - fratatt førerkortet. Eg bruker å senke bilen, ikkje fjørene Men kankje derfor de mistet lappen
Armanic Skrevet September 28, 2009 Skrevet September 28, 2009 Om BILEN er farlig å kjøre, så skal du ikke miste lappen. Men bilen skal bli avskiltet.
knut e Skrevet September 28, 2009 Skrevet September 28, 2009 tror det er sånn at purken kan ta lappen en stund om de føler for det uten mer grunnlag så hvis det er en de har hatt i kikkerten en stund så kan det jo være en måte for og vise hvem som sitter med makta, men da kan de kun beholde den i 3uker eller noe. er da ingen som mister lappen av kappa fjører hvis det ikke ligger mer enn det til grunn
Armanic Skrevet September 28, 2009 Skrevet September 28, 2009 Jeg ble tatt i gårkveld. 86 i 60, mista ikke lappen jeg.
jon///M Skrevet September 28, 2009 Skrevet September 28, 2009 hadde du da hatt 87 så hadde du vel blitt fratatt førerkorte mener jeg..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå