Gå til innhold

Problemer etter vask, 325i E36


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vasket bilen børsteløst på en Statoil-stasjon idag, da jeg kjørte derifra begynte bilen å nykke av og til og til slutt døde den helt. Fikk tauet den hjem og tatt diagnose med R5/fcx. Fikk opp disse feilkodene:

32 Ignition coil, Cyl 1

34 Ignition coil, Cyl 3

42 DWA/EWS Input

45 Knock sensor, Cyl 4-6

Har fått sjekket plugghullene for fukt og der var det tørt.

Noen som har noen gode forslag?

Skrevet

Er det ikke E36 som er plaget med at hjernen "drukner" i forbindelse med store vannmengder? Bør sikkert plukke ut "hjernen" å få tørka den først.

Skrevet

Da var hjerne ute og dissekert, var noe vann på undersiden av printplata. Takk for hjelp hittil, får håpe den starter nå:)

Skrevet

Jess, skal bare la den tørke over natta før jeg prøver

Skrevet

Bare å krysse fingrene og håpe :)

Min gikk på samme måte, hos meg førte det til en liten kortslutning, men det holdt med å vaske printkortet med alkohol og tørke med en varmepistol.

Feilen til at dette skjer på e36 er dreneringen som enten er tett eller for liten, sjekk den lille avløpslangen som stikker ut bak motoren ved rommet til ECU-en. Rensk den evnt. borr et ekstra hull og monter en ekstra drenering.

Lykke til :)

Skrevet

Bilen startet og går som normalt nå etter at jeg fikk tørket opp hjernen. Feilmeldingene som jeg hadde tidligere er også borte. Takker for hjelp.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...