Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen mulighet for å stille det slik at angeleyes (park) alltid er aktivert?

Nyimportert 1-serie fra tyskland. Fant plutselig ut at lysene slår seg (helt) av når det er dagslys ute,

og går automatisk på inn i tunneler.

Vet det går an å låse de til park/nærlys/ingenting, men hadde vært trivelig å kunne bruke automatiske,

uten å risikere å få en 2000,- bot.

Man TRENGER jo ikke nærlys på dagtid :-)

Skrevet

så lenge bilen står på "auto" kan det vel ikke være lov å bli bøtelagt?Uansett, ta deg turen innom bmw sjappa og få dem til å omprogrammere :)

Skrevet

På min iDrive stillte jeg inn at den skulle bruke kjørelys på dagtid. I dagslys er da er angeleysene tennt sterkere enn når bryteren står på P-lys og xenon går automatisk på i tunneler/mørke. Alternativt kan jeg sette bryteren i OFF posisjon og da lyser angeleysene sterkt konstant (selv i tunneler).

Mulig det er anderledes på din. Jeg har e91 med adaptive kjørelys og som nevnt iDrive.

Skrevet

Har adaptive kjørelys på min også, og denne lysføleren som står ett eller annet sted (sikkert oppe sammen med regnsensoren).

Har ikke kommet så langt at jeg har fått holdt over den ennå, for å se om det er her føleren ligger.

Genialt oppsett du har satt da!!

Vet ikke tilfeldigvis om dette lar seg gjøre uten iDrive også? Må vel inn til koding ..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...