Tom999 Posted April 16, 2010 Posted April 16, 2010 Det rister i rattet ved nedbremsing fra høy hastighet og "lugger" ved bremsing i lav hastighet. Det skjer ikke hver gang, noen ganger ikke og andre ganger ganske kraftig. Kjører E46 2000mod. Hva kan være galt? (Har lite peil på bil) Dekktrykk osv er sjekket. Er det lett å få sjekket bremseklosser hvis en har bilen på bukk? Mistenker noe på høyre side forran uten at jeg kan si hvorfor.,. Takker for svar Takker for svar
Tom999 Posted April 16, 2010 Author Posted April 16, 2010 Er det vilktig å fikse eller er det uproblematisk? Dyrt å fikse?
Lars89 Posted April 16, 2010 Posted April 16, 2010 Sjekk over bremser for slitasje og understell for slakk. E46 har svake bærearmer... Lett å se/kjenne hvis noe er virkelig ille. Umulig å si viktigheten og kostnaden på ditt problem, men ville sjekket med noen som har peiling fortest mulig. Kan være farlige feil i bremser/hjuloppheng selv om du ikke føler det sånn. Kast i bremser koster deg vel fort 3-5K hvis du ikke skrur selv
Tom999 Posted April 16, 2010 Author Posted April 16, 2010 Ok Søker noen som har peiling i akershus med nærliggende område. Føler det har kostet for mye til nå, så GOD pris ville vært ønskelig på nåværende tidspunkt..
Kenni Posted April 17, 2010 Posted April 17, 2010 Hadde endel risting i rattet på min e39 helt til jeg skiftet bremseklosser og skiver. Bremseskiver, klosser og sensorer foran og bak kostet 3k hos GS. Arbeidet gjorde jeg selv (med begrenset mekke erfaring på bremser), og det tok ikke lange tiden. Skal det være billigere så må du nok til koed.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now