janerrn1 Posted April 21, 2010 Posted April 21, 2010 Har akkurat begynt å montere basskasse osv bak i bilen(e36 coupe), noen som har tips til hvor jeg burde legge kablene? Begynte å løsne litt på hanskerommet, men fikk den ikke løs, virka som det satt fast et sted i toppen. Men det er vel bare best å legge de under lista? Kanskje litt dumt spørsmål, men sikkert noen her som har noen gode tips:)
Esbos Posted April 21, 2010 Posted April 21, 2010 Har ikke trukket kabel før i e36, men somregel er det altids noen andre ledninger oppi der som du kan stripse deg fast til. Resten av veien er det bare å slenge de under listene, og lure de ut under baksete el. Er det stereo kabler du skal legge der? Isåfall så må du skjekke om høyre side på bilen din er signal kabler, eller om de går på venstre, som i e34. Hvis ikke risikerer du å få dynamo støy på anlegget. Lykke til.
StigJ Posted April 21, 2010 Posted April 21, 2010 Og hvis du peller ut hanskeromslyset sitter det en 10mm bolt inni der som må løsnes.
Sokki88 Posted April 22, 2010 Posted April 22, 2010 Ta det under handskerommet Fjern høyere del av handskerommet hvor signal kabelen skal gå....Strømmen tar du via torpedoveggen under batteriet... Hold signal og strømkabel adskilt,så du bør legge strømmen i den ene kanten av døra,og signalet i den andre....Jeg har strømmen i Førerdøren med listene der,og signalkabelen ligger på høyere side
StigJ Posted April 22, 2010 Posted April 22, 2010 Legg nå i alle fall signalkablene på førersiden ikke på høyre. Der legger du strømkabelen. Har du batteriet bak ligger den originale strømkabelen også på høyre siden.
janerrn1 Posted April 22, 2010 Author Posted April 22, 2010 takk for gode tips! skal gjøre det ferdig ikveld!
janerrn1 Posted April 22, 2010 Author Posted April 22, 2010 er det noen flere hull i torpedoveggen jeg kan trekke gjennom kabler enn det som er under batteriet?
StigJ Posted April 22, 2010 Posted April 22, 2010 Helt sikkert. Men synes den under batteriet er helt kurant. Stapp kabelen gjennom fra innsiden. Da kjenner du bare under batterikassen når den er gjennom. Du kommer til mellom motor og batteri. Gjort på to sek.
Sokki88 Posted April 25, 2010 Posted April 25, 2010 Det er et hull til ja,men det er forbaska trangt.....Jeg selv har strømmen igjennom der....Men ikke sats på det,fordi jeg tenkte ikke over det når jeg installerte anlegg at det var et stort hull bak batteriboxen i det området der... Men det ligger et ned ved oljepinnen osv,men anbefales ikke hvis du skal ha strømkabelen 50 kvadrat ;P
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now