saga25 Skrevet Mai 11, 2010 Skrevet Mai 11, 2010 Har nettopp kjøpt en BMW 318I, E46, 1999 mod. og er ny her på forumet. Som forklart i headingen så ser jeg at reimhjulet på kompressoren starter og stopper ofte. Ca. 2-3 ganger i minuttet. Det er vel en slags clutch som skal koble inn og ut driften av kompressoren? Trodde ikke den skulle drive å koble inn og ut hele tiden? Når det kobler ut så henger det litt igjen og går litt rykkvis rundt før det til slutt stopper. Rekker så vidt å stoppe helt før det kobler inn igjen. Det er også en liten lyd hver gang det kobler inn. Ikke direkte en plystrelyd men kanskje mer en slags kvitring. Klimaanlegget ser ut til å fungere slik det skal og blåser kald nedkjølt luft. Er dette normalt eller er det tegn på at noe er galt?
saga25 Skrevet Mai 12, 2010 Forfatter Skrevet Mai 12, 2010 Løfter denne i håp om at det er noen som kanskje aller helst kunne beroliget meg med at dette er helt normal.
540is Skrevet Mai 12, 2010 Skrevet Mai 12, 2010 Kansje litt lite gass siden den er så kjapp til å kople inn igjen? Går systemet med for lite gass, får kompressoren for dårlig smøring og det kan ende med havari = $$ .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå