Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Høyre Xenonlys sluttet plutselig å virke, prøvd med ny pære, men virker fortsatt ikke. Noen som har noen ide? Er det sikring til hver side, venstre virker, parklys og fjernlys virker som de skal. Noen tips??

Skrevet

Nei! Tenner og ballast er ikke det samme hos BMW da detter er separate komponenter!!

Dessverre har det vist seg å være mye problemer relatert til begge disse komponentene. I min bil ville ikke lyset bestandig skru seg på, men ved å skru av og på lysene mange ganger kunne det plutselig tenne. Derfor byttet jeg tennermodulen og har nå ingen problemer.

Beste måten for å avgjøre hva som er galt er å flytte over en og en komponent til den andre lykta, f.eks ballasten. Blir det ikke lys på den siden du flyttet ballasten er det den som er gåen. Tenneren er på innsiden av lykta og er noe arbeid å få ut, så derfor anbefaler jeg å teste ballasten.

Del nr 16 er tenner og del nr 15 er ballast.

228.png

Skrevet

Så vidt jeg kan huske så koster tenneren skjorta, forså vidt ballasten også. Jeg kastet ut både tenneren og ballasten og erstattet de med en ballast fra dybvik trading(sikkert andre som har også). Det kostet vel 5-600kr.

Skrevet

Jeg syntes det var litt knotete å ta lykta fra hverandre. Tror det kan lønne seg å finne en DIY for det. Mener det ligger en under autopower.se under gjør det selv,mekartips og søk på xenon. - da ligger det to brukende DIY du kan se på.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...