Gå til innhold

Støtdempere spenner innover? E34


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skulle montere senkefjærene mine fram en dag her så tok da ut fjærbeine.

Men da jeg satte på fjærklemmer (?) og skulle komprimere fjæra så fulgte støtdempern liksom med ned?

det er da vel ikke normalt eller?

skulle gjærne visst det så jeg ikke kjøper nye og det er samme tullet.

Skrevet

Det hender at fjøra sitter "rusta" fast på dempern i bunn. Prøv å slå med hammer og skrutrekker på bunnen av fjøra, slik at de blir adskilt.

Hvis jeg har forstått deg riktig da?

Skrevet

neia fjøra er ikke rusta fast, går å bryte med brekkjern å få gløppe.

Normalt skal det vel bli det når man komprimerer fjøra?

Men lurte vel egentlig på om dette var normalt siden jeg ikke fikk mangel på eu'n på mandag, men det er det tydligvis ikke så da får det bli nytt.

Skrevet

Ser ikke helt problemet her.

Du skrur sammen fjøra med klemmene helt til det ikke er noe spenn igjen mot skåla. Så skrur du av muttern i toppen, bort med skåla og ut med den gamle fjøra.

Skrevet

er noen dempere som er slik. har vært borti det selv.. de kan være litt vrange :P de blir dratt ned litt.. men er ikke noe fare igrunn.. bare å skru sammen mer eller event skru av muttern og la det sprette avgårde ;) jeg pleier å gjøre sistnevnte :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...