Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Har fått meg en kjørecomputer, den lille utgaven. i bilen min stod det bare en vanlig analog klokke..

Men det jeg lurer på , hvordan skal jeg få denne til å fungere?

Få tak i den kontakten som er bak på computeren, å koble sammen lednigene som gikk til klokka, å noen andre ledninger ? eller ligger dette klart i bilen?.

Skrevet

Søk med søkefunksjonen i menyen til venstre før du poster.

OBC (liten som stor) i e36 er ett av de mest vanlige emnene her inne.

Skrevet

Ett slit å lese og søke igjennom, slet en god stund selv med å finne ut av det.. meeen ihvertfall er pin 13 (brun ledning)minus, mens pin 8 (rød/gul) pluss på den lille kjørekomputeren :D

Skrevet

nå har jeg fått liv i computeren. men det eneste som lyser er displayet for temperatur, å den viser feil . -37 viser den. hvor er det ledningene til tempmåleren ligger i bilen? Klokka virker den også, men det er ikke lys i det displayet. egen strømledning til den?

Skrevet

Om bilen din kun hadde analog klokke tiligere så ligger det neppe ferdige ledninger på bilen til temp sensor..

Bruk søke funksjonen, ligger masse stoff her inne om dette emnet! Om du ikke finner her kan du prøve Google!

Skrevet

Er bare pæren som har gått med klokken. Bytt den så er det god stemning.

Tempføler må du legge opp selv, så den står på -37 når ingenting er tilkoblet

Skrevet

Hei Driver å baler med det samme. Det er ikke ledninger lagt opp i bilen til utstyr som ikke er der originalt på E36(E34 hadde 6 eller 7 nett til sedaner og M5 med forskjellig utstyrspakke og omtrendt like mange til stv. Har hatt endel nå og aldri vært heldig mhp dette. Har nå en nullutstyrs 320 som skal få utstyrspakken fra en fullutstyrs 3,2 Det er flere ting som nesten ikke lar seg gjøre uten bytte av hele ledningsnettet. Bla cruisecontrol, sideairbag, el vinduer bak med originale heiser og el,nett og den store OBCen.

Koed har ett sett til den lille og den mellomste OBC og el nett til vindusheis bak. Husker ikke prisen men det er ikke mange kronene det er snakk om.

Endel arbeid er det Min OBC svartner når jeg trykker på utetemperatur.

Lykke til

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...