Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en E46 touring 2001 mod. Xenonlykten på venstre side slukker 1 minutt etter den er slått på. Da kommer feilmeldingen opp inne i bilen. Men hvis jeg skrur av å på lykta, begynner den å lyse igjen. Da slukkes feilmeldingen. Men bare i ca 1 minutt, før jeg må gjøre det samme igjen. Noen som har noen tips til hva som kan være feil? Kan også nevne at høydejusteringen av lyktene ikke er helt riktige de heller. Justerer seg plutselig helt ned også helt opp, mens jeg kjører, men ikke ved oppstart, som de skal.

Skrevet

ballast som er på vei til å ta kvelden tenker jeg... ang justeringa så kan det være den level sensoren på bærearmen som er skutt.... koster ca 400 hos gs.

Skrevet

KAN være pæra og ja. glemte nevne det. koster ca 1000\stk på BMW, eller 400 for et sett ettermarked.

Ballasten er trafoen til pærene. :) Følg ledningen fra pæra så ser du ballasten. Denne og tenneren er dyre.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Kan være lysmodulen(Lysbryteren)..hadde noe av det samme problemet med min.ble tipset om dette av bmw forhandler kjell strømme i kristiansand.var vist et kjent fenomen.uansett,delen kostet 4000,- originalt.betalte 500,- hos en hugger.og feilen var borte:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...