Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Veit noen om skibokser tilpasset e46 eller X5 passer over på en E61. Syntes en ny skiboks koster en halv arm og litt mer, så derfor vurderer jeg å kjøpe meg en brukt en istedet.

Skrevet

Bil til halvmillion har du råd til, men ikke boks til 10.000,- :wink:

Så lenge det er rails på bilen så skal vel i utgangspunktet det meste passe, men alt avhenger jo av selve boksen.

Skiguard boksene ligger ofte veldig lavt mot taket og da kan det kanskje bli litt mer stress med naviantenner og eventuelt takluke.

Er jo også bredden som stort sett er problemet og e60 er vel bredere en e46 så da du må kanskje ha nytt stativ.

Skrevet

joda, men syntes det er greit å spare på noe man ikke bruker ofte. Skiboksen kommer til å bli brukt max 5 - 6 ganger i året.

Ser uansett ut som jeg går for ei ny skiboks med riktig farge (som passer med bilen) fra skiguard.

Takker ellers for respons ;)

Skrevet

Ellers er det brukte skibokser i bøtter og spann på finn. De "kjente" er Thule, Skiguard og Packline. Sjekk gjerne Thule sitt geniale klofestesystem, der boksen festes innenifra med "klør" som klyper rundt takbøylene, du slipper løse deler. Tenk også på at glassfiberbokser veier 10-15kg mer enn plastbokser. Et poeng hvis du har planer om å løfte den ye av og på.

Jeg kjøpte meg selv en Thule Spirit brukt i høst, og er storfornøyd med den.

Mye bra info her:

http://www.klikk.no/motor/bil/article417756.ece

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...