SondreLM Posted March 22, 2011 Posted March 22, 2011 Heisann godtfolk! Har et problem med baksetet i bilen min, en e36 sedan. Baksetet blir helt klissvått når det regner, og når jeg løfter opp baksetet er det som oftest en dam under. Skjønner selvfølgelig at dette er en lekasje av et slag, men skjønner ikke hvor denne lekkasjen skulle kommet fra? Noen som har vært borti noe lignende? På forhånd takk for svar
*MrB* Posted March 23, 2011 Posted March 23, 2011 Kun sitteputen på baksetet som blir våt? Ingenting på seteryggen, på gulvet eller i bagasjerommet/reservehjulsbrønn? Du må nesten bare føle deg frem. Gjerne ved hjelp av en kompis med hageslange mens du sitter inni bilen (og baksetet er demontert/fjernet). Det mest nærliggende er pakninger rundt bakdører, bakrute. (Eller kanskje drenering til soltak om du har det?) det er neppe tette dreneringshull i dørene, for det vannet legger seg på gulvet. Jeg har ingen tilsvarende erfaringer, så dette er bare mine tanker sånn på sparket.
SondreLM Posted March 26, 2011 Author Posted March 26, 2011 Takk for svar! Altså, sitteputen blir klissvåt, men ryggen forblir tørr. Dro utav alt av tepper, anlegg osv. fra bagasjerommet i går, og fant da ut at det var en stor dam på venstre side av bilen, og mye fukt oppstår i reservehjulsbrønn. Selve bagasjerommet er ellers forholdsvis tørt. Ja, har soltak, har vært borti tanken selv. Godt mulig det er dreneringen, ja..?!
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now