Gå til innhold

*MrB*

Medlem
  • Innholdsteller

    3149
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    17

*MrB* vant dagen sist April 5

*MrB* hadde mest likt innhold!

Om *MrB*

  • Bursdag 08/14/1979

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Rett vest
  • Kjøretøy
    BMW

Nylige profilbesøk

7943 profilvisninger
  1. Skulle ikke bli så ille det. Har ikke noe godt svar på hva som har skjedd i ditt tilfelle. Matt lakk klarer du som regel bare med sliperondell. For grov cut på DA skal ikke gi noe mer enn kjørespor/hologrammer, selv på ganske varme paneler. Roterende maskin kan gjøre mer skade om du er uforsiktig. Personlig liker jeg veldig godt denne: Bruker den på all "vedlikeholdspolering" Spruter det fra maskinen har du for mye på, eller for mye varme. Det ligger masse gode nybegynnerfilmer på youtube. Bare å velge en og så kjøre på selv.
  2. Ikke poler i direkte sollys nei. Og du må ha et forhold til cut på middelet og grovhet på pute. Om du klarte å matte det ned med DA-maskin må du ha brukt noe grove greier. Kan du legge ut info om produktene?
  3. Jeg er så gammel at jeg husker da E39 var en stor bil… (Joda, den står lenger unna her, men den ser uansett ikke spesielt ruvende ut ved siden av moderne biler).
  4. Jeg fikk feilmelding i bil og app. Fikk også sms fra forhandler samme dag om at det var en systemfeil som skulle ignoreres. Ligger i appen fortsatt:
  5. Så stjernemerking signaliserer at det er et OEM-dekk, og det er ikke begrenset til å være "fordelerkassesikkert" alternativ ved staggered oppsett? I såfall kan jeg gå til min lokale dekkpusher og be om vilkårlige dekk i samme dimensjon som jeg har på, gitt at lastindeksen er innenfor. Greit å vite. Blir jo en helt annen pris. Michelin PS4 som står på nå er jeg heller ikke spesielt fornøyd med, så ser ingen grunn til å brenne av masse penger på de igjen. De er vel runflat i tillegg, og forverrer sånn sett "tom tilhenger"-følelsen I4 gir når man kjører på litt ujevn vei. Blir vel noe mid-rangegreier.
  6. Har ikke gått veldig grundig til verks, skal sies. Men da jeg kjøpte bilen spurte jeg om dette, og fikk altså et litt tåkete svar. Nå ser jeg dekkene slites, det begynner å bli aktuelt, og jeg er like klok. Genius kunne muligens svart, men dette burde nå alle selgere vite eller enkelt kunne funnet ut av også. Virker som Uglefossen har ca samme opplevelse som meg.
  7. Det var vel mitt opprinnelige poeng. Bilen har ikke fordelerkasse, men er likevel levert med stjernemerkede dekk av en eller annen grunn. Jeg har ikke fått gode svar på hvorfor eller om det påvirker garanti. Burde være lett å svare på for forhandler, men alt jeg fikk var et «Ja, det burde ikke være noe problem det(?)» som om de ikke visste selv. Jeg er egentlig sikker selv, men er ikke så tillitsvekkende at ikke BMW kan svare skikkelig på det jeg trodde var et enkelt spørsmål.
  8. Gnikket litt på hverdagssliteren i dag. (Ja, du ser rett. Det henger en Wunderbaum der).
  9. Altså vinterdekkene du fikk levert fra BMW? Har du målt omkretsen på dine stjernemerkede sommerdekk? Om de ikke er like høres det veldig rart ut.
  10. Vinterdekkene er jo «squared», altså samme dim foran og bak. Da er ikke stjernemerking relevant. Jeg har også 245/40 og 255/40 med stjernemerking på sommer…. Som er en merkelig kombo, men pga stjernemerking skal omkretsen likevel være lik. Det er jo hele poenget. Spørsmålet er om man må følge dette. Alternativet er jo å sette på 285/35-19 bak, som harmonerer best med 245/40-19 foran mtp rulleomkrets.
  11. Hvorfor er det egentlig stjernemerkede dekk på denne trallen? Må man ha det? Det er vel fordelerkasse-relatert? Ryker det noen garantier om jeg setter på noe annet? Ganske udda oppsett med 245/255. Bilen spiser dekk, selv om man bare kjører som en tante og med eco pro, så det må vel byttes på et tidspunkt.
  12. Fikk også mail på denne. 789k er en latterlig pris. Om ikke fremtidige kampanjer er rundt 100k billigere kommer denne til å floppe fullstendig.
  13. Den finner vel sitt publikum, men for meg virker den totalt uinteressant. Og det lydgreiene… Tenk å bruke så mye energi på noe så idiotisk. Designet har de brukt maks 20 min på.
  14. Gratulerer med beste bilen og beste fargen. (Overhodet ikke inhabil). Alpinafelger er helt rett. Har lyst på det selv.
×
×
  • Opprett ny...