s62 Posted August 8, 2011 Posted August 8, 2011 Hei , trenger dokumentasjon fra BMW for å godkjenne ombygging hos vegvesen, det gjelder en e39 m5 kjenner noen fra bimmers hvilken bmw forhandler kan hjelpe meg med dette? Takk
Endre Hånde Posted August 8, 2011 Posted August 8, 2011 BMW gir ikke ut slike papirer.. Du kan også møte på litt vanskeligheter siden M5 har eget delenummer på karosseriet pga annet gulv i bagasjerom. Regner med du har sendt søknad til SFOOR?
s62 Posted August 8, 2011 Author Posted August 8, 2011 BMW gir ikke ut slike papirer.. Du kan også møte på litt vanskeligheter siden M5 har eget delenummer på karosseriet pga annet gulv i bagasjerom. Regner med du har sendt søknad til SFOOR? jeg har sendt søknad bare til vegvesen og fikk svar : at jeg kan starte ombyggingen , men må vise norskebilen for id kontrol , det har jeg gjort , også kreves det bekreftelse fra en bmw forhandler for alle delene som er brukt på bilen . hva er sfoor?
Endre Hånde Posted August 8, 2011 Posted August 8, 2011 SFOOR - Spesialistgruppe for ombygde, oppbygde og reparerte kjøretøy.
GSS Posted August 8, 2011 Posted August 8, 2011 Da er der bare å høre med hvilket som helst bmw-verksted om de kan se over og etterpå dokumentere at de rette delene er brukt, de du har beskrevet i søknaden.
s62 Posted August 8, 2011 Author Posted August 8, 2011 Har snakket med Strandveien Auto AS og de kunne kanskje hjelpe meg med dokumentasjon venter på svar:)
s62 Posted August 9, 2011 Author Posted August 9, 2011 Faen strandveien auto kunne dokumentere det for meg men de er i trondheim........
M3 Yngve Posted August 9, 2011 Posted August 9, 2011 Faen strandveien auto kunne dokumentere det for meg men de er i trondheim........ Er det ikke bare å kjøre ditt da ? Eller tror du at du skal få ting ordna hjem på døra ?
PenguiN- Posted August 9, 2011 Posted August 9, 2011 Hvis det er slik du beskriver, at alt du trenger for å få godkjent en ombygning er å få ett verksted (strandveien auto i dette tilfellet) til å godkjenne at riktige deler er brukt er du mye lengere enn de fleste andre som skal bygge om/ har bygd om....= jeg ville tatt turen med mindre du helt oppe med russergrensa.
Arimanni Posted August 10, 2011 Posted August 10, 2011 jeg ville tatt turen med mindre du helt oppe med russergrensa. Ville tatt turen uansett! Virker som det nesten er umogleg å få sånt godkjennt nå..
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now