Gå til innhold

BMW e39 98mod 520i noen feil jeg trenger hjelp til.haster!


Anbefalte innlegg

Skrevet
jo da lysete alt som var på speedometeret. jeg har ikke klikk klakk lyd fra releet når jeg slår på blinklysa

Ok, så releet tikker ikke og det kommer ikke lys i speedometer, og ingen lys ute heller?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Har du vanskeligheter med å skjønne? Han sier at releet tikker ikke, kommer ikke lys i speedometeret, MEN DET BLINKER UTE...

Vel, jeg har vel glemt hva som sto tidligere i tråden, og ikke sjekket.

Tydeligvis ikke unormalt problem dette, står mye om det på google.

Ta en titt på denne (Dette kan kanskje hjelpe):

http://forum.roadfly.com/threads/886448 ... ost8867684

Eller denne (Om du har noe aux adapter i steden for cd-veksler, les gjerne likavel):

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=181569

Bltzsafe er noe AUX greier, som sikkert kobles inn på i-bus/k-bus og kan tydeligvis fucke opp en del. Nå vet ikke jeg om du har noe slikt, men tar med linken likavel.

Står et par småting her også:

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=227017

Kan gjerne lese denne pdf'en også, står mye om hvordan LCM funker og hva som styrer lys og signaler osv. Greit og vite hvordan ting funker, kan da være enklere og finne feil:

http://www.meeknet.co.uk/E38/E38_LCM_Mo ... iption.pdf

Håper noe av dette kan være til hjelp! :)

Fredrik

Skrevet

Du har nok en bus feil eller en mottaker feil. Vist du har noe ettermontert i bilen din så koble den ut av i-bus linja og sjekk om blinklysindukatoren/fjærnlys kommer tilbake.

Det er egen boks i IKE som mottar blink og fjærlys igjenom i-bus linja

Det som er orginalt på linja med I-bus er ratt funksjon , MID display , Lys modul , Parkerings modul, IKE(Instrument) , Cd veksler og cd spilleren/radio. Vist du har koblet noe annet på denne linja så kan IKE falle ut.

i-Linja heiter X939

Blinklys hendelen din går direkte til lysmodulen så sender den ut til lampene og i-bus linja

Skrevet

takk for svar. forrige eier hadde montert xenonkit på nærlysa, har prøvd å koble dem ut uten pærer.skal kjøpe meg org pærer imorra å sjekke. må man slette feil som oppstår på ike?

Skrevet
takk for svar. forrige eier hadde montert xenonkit på nærlysa, har prøvd å koble dem ut uten pærer.skal kjøpe meg org pærer imorra å sjekke. må man slette feil som oppstår på ike?

Om du kjenner noen som kan lese ut feilkoder for deg, er det sikkert ikke så dumt og få gjort det, og se om der eventuelt ligger noen lagret. Er jo greit å få sjekka uansett. :)

  • 1 year later...
Skrevet

fant du ut hva dette var? Har akkurat samme feil på min 97mod E39.

Har nylig skiftet tatt ut cd spiller og satt i en uorginal.

Kan det ha noe med saken å gjøre?

* Blinklys fungerer utvendig men ingen indikasjon innvendig.

*Ryggelys fungerer ikke

*Langlys fungerer utvendig men ingen indikasjon innvendig

Noen forslag?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...