Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

det er ikke et orginalt m3 speedometer, M3en sitt går til 260km, har olje temp der du har forbruksmåler og det M-emblemet er felt inn i rammen, der du har et klistremerke, å røde nåler da :wink:

  • Svar 239
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
det er ikke et orginalt m3 speedometer, M3en sitt går til 260km, har olje temp der du har forbruksmåler og det M-emblemet er felt inn i rammen, der du har et klistremerke, å røde nåler da :wink:

Hehe, regnet med det. Har lagt det ut for salg, fikk det til en grei pris så jeg dro det med meg bare.

Men noen som vet om man kan koble kjørekomputer til alle speedometere? Det speedoet med m-tech klistremerke var koblet til kjørekomputeren min nemlig.

Skrevet

Noen som vet om jeg trenger å bytte code-pluggen i kjørekomputeren?

Finnes nemlig 4 forskjellige av de, en er fortsatt i produksjon/tilgjengelig.

Jeg hentet jo min kjørekomputer fra en 88' facelift 325ix, og denne har vell katalysator?

Ser at en av forskjellene på pluggene er med og uten katalysator.

Hvis du har peiling på dette, kan du kikke her og se hvilken plug jeg må skaffe HVIS jeg i det heletatt må bytte?

-BilBruker

Skrevet

Har jo skjedd en god del siden sist jeg var innom ja! Spent på å se hva du har fått rasket med deg av deler.

Synd jeg ikke får svart deg på de 1000 spørsmål som dukker opp!

Skrevet

Update!

Har bestilt følgende idag:

-Radiatorslanger

-Shortshift

-Alt for å freshe opp giroverføringen

-Vannpumpe

-Indre og ytre endeledd, begge sider.

-Kjørekomputer biten + pære

-ledningsnett til førerdøra, grunnet mitt var klippet

-reimhjul

og kikker på en OEM style carbonpanser, muligens det dukker opp en kveld :)

Ellers, til bildebiten:

Grenrør montert, og varmeskjold til motorpute forlenget for å dekke E28 M5 putene.

img2349az.jpg

img2353fq.jpg

img2345y.jpg

img2351nc.jpg

img2352f.jpg

Plugger dratt til med riktig moment, coiler montert (5 av 6, siden jeg mangler den ene biten jeg ødelagte).

img2358c.jpg

Motorrommet begynner å komme seg nå :D

img2359l.jpg

Mellomakslingslager byttet, ledd smurt opp

img2324s.jpg

img2325f.jpg

img2323w.jpg

img2326m.jpg

img2327u.jpg

Plugget slangen som gikk til en elektrisk ventil/føler, som går imellom innsuget og kullfilter.

img2363e.jpg

img2361xg.jpg

Hva sitter disse slangene fra innsuget på?

img2364fo.jpg

Noen som vet hva som sitter her (hvit ring) på ledningsnettet til kjørekomputer? temp.sensoren er rett vedsiden av.

img2360nj.jpg

-BilBruker

Skrevet
Har jo skjedd en god del siden sist jeg var innom ja! Spent på å se hva du har fått rasket med deg av deler.

Synd jeg ikke får svart deg på de 1000 spørsmål som dukker opp!

Hehe, ja det går stadig fremover! Bare å ta turen innom en kveld ;)

Har levert noe arbeid til Christian:

-Fikse IX bremsekraftforsterker, for mere plass. Skal sveise om lengden på stanga.

-Sveise om vinkelen på girlinken

-Rette opp rattet, ettersom M-Tech II rattet er noen MM bøyd på den ene siden.

-Og få laget verktøy til å få av AZEV felgene bak :P har ikke nøkkelen til boltene på dekslene.

Og ja, de 1000 spørsmålene :P Bare å svare! Kommer ALLTID mer i den tråden her ;)

Følger med :)

Det er godt å høre noen gjør det ;)

-BilBruker

Skrevet

Har du smørt opp leddet på utsida ... ? Håper for din skyld det er overskudd som har gått ut etter du har pressa inn, det må du tørke vekk, ellers blir det reine fett-helvette under bilen din.

Skrevet
Har du smørt opp leddet på utsida ... ? Håper for din skyld det er overskudd som har gått ut etter du har pressa inn, det må du tørke vekk, ellers blir det reine fett-helvette under bilen din.

Haha, ja jeg vil vell unngå fett-helvete under der så skal fjerne overflødig fett der :) Merket at det trengtes, siden den var litt hard i leddet.

Time for update!

Har gått berserk med vinkelsliper m/slipepad (sånn plastikkvev sak fra biltema), og tatt all rust som var igjen i hjulhusene, overflaterust på jekkfestene (er sveiset og reparert der, men dårlig dekke over) og alt av rust under gulvteppe.

Slipte også av all rust på M3 framskjermene, slipte også vekk mye tecktyl i dem.

Så gikk jeg over alle overflater der det var slipt med owatrol, sauset det GODT inn :)

Lot det stå i 12-18 timer og tørket vekk det overflødige. Lakket over med hvit antirust-maling, ikke ferdig pga jeg gikk tom for maling.

Skal bli knall å få ferdig bilen for rust fra a-stolpe og fremover samt gulvet. Til uka blir det å lakkere/male ferdig frontfanger, bakfanger, skjermer foran, gulvet inni og innerskjermer foran.

Samt tecktylere/bodyskydd over alle steder som trenger det.

Etter det blir det montering av de fæle blå stoffinteriøret mitt (for nå), hvis jeg ikke finner noe bedre innen da (det sorte touring skinninteriøret ble solgt idag så).

Fæle "E36 M3" speil og adaptere vekk :D

img2385w.jpg

Til fordel fordel for originale elektriske! :D Nylakket svart matt for å matche bilens nåværende farge.

img2367yt.jpg

Rustjobb/vedlikehold

img2393f.jpg

img2390w.jpg

img2389ft.jpg

img2388gi.jpg

Ryggesystem handlet inn fra Kina :P Vet at dette HELT sikkert er tvilsomt for mange, men er glassfiber bakfanger og jeg vil ikke ta knekken på den med det første. Er jo bruksbil nå i sommer :) Vet det ser fælt ut, men jeg vil prøve det :)

img2371d.jpg

img2365q.jpg

Trenger hjelp (igjen..) med noen kabler som er klippet....

To steder idag.. :)

Underdashborden, ved starten av midtkonsollen. Mistenker 12v sigarett støpsel. 2 pol.

img2384xc.jpg

img2383x.jpg

Den andre er litt verre, 4 pol kabel som kommer fra ledningsnettet bak høytalleren på vs foran.

img2377yf.jpg

img2382iu.jpg

Lagde denne i full fart, peilepinne festebrakett og E30 bensinfilterbrakett:

img2366c.jpg

Noen som har innvendinger mot denne plasseringen av bensinfilteret?

img2386zp.jpg

Her er klaringen til bensinslangen som går fra filter mot blokka, og opp til under innsuget:

Ser det ikke godt, men det er en fingerbredde luft mellom slangen og braketten. Og det er jo en cm fra braketten til blokka igjen. Er redd for varmen i det område og brannfare.

img2387z.jpg

Tåkefullt når jeg står innelukket og sliper lakk/tektyl :P

Greit å få lufta litt :lol:

-BilBruker

Skrevet

Godt arbeid! Mye penere med originale speil.

Hvor langt unna blokka er den bensinslangen originalt da? Du kan jo evt pakke inn slangen i noen lag med Alufolie..?

Skrevet
Godt arbeid! Mye penere med originale speil.

Hvor langt unna blokka er den bensinslangen originalt da? Du kan jo evt pakke inn slangen i noen lag med Alufolie..?

Takk takk :)

Blokka er vell faktisk ikke så langt unna originalt på E36, siden braketten sitter boltet i blokka. Men jeg kan justerer bensinfilteren nærmere/lengre vekk når BFK kommer på til uka. Så får se om det blir mer klaring da. Kanskje jeg kan festen en tynn aluplate der for varmeskjold.

Har forresten shoppet litt på ebay, fant oljenivå sensor til bunnpanna. Så da blir det kontroll på det, samt at da skal checkpanelet fungere med olje ;)

Kikker på ny girkule samt å legge opp til ABS, har litt lyst på det. Noen som er for eller imot?

Får kjøpt komplett ledningsnett med hjerne, har understell fra 325i med krans, sensorer og kabler. Så hvis jeg kjøper ledningsnettet, mangler jeg bare abs-enheten/pumpa.

Sikler også på oljekjøler som kan brukes til senere motorbytte :) Var ikke ille dyrt!

Men noen som vet om man kan modifisere originalt oljelokk slik at man kan koble på slangene der?

Sånn at lokket blir som det GS selger?

Kom gjerne med innspill :)

-BilBruker

Skrevet
Morsomt prosjekt :) *Følger med*

Takker :) Håper på å få til ting som skiller seg litt ut fra andre E30 prosjekter etterhvert, venter på deler til Arduino hjernen. Så når jeg får begynt å programmere den litt så er det mange muligheter med denne bilen :D Første mod blir nok shiftlight, og forhåpentlighvis en on-board computer som kan styres av sjåføren med diverse innstillinger av det som kobles mot Arduino'en.

Kom på en god nyhet nå! Fant ut at senkesettet fortsatt hadde nummeret sitt påskrevet, så teknisk sett skal jeg ha alt iorden snart for å få denne godkjent også.

Noen som vet om hvor jeg får skaffet TUV på Apex senkesett?

-BilBruker

Skrevet

Update:

Tårnstag (donert av torko), ikke strøken og ikke helt rett.

Boltet fast brakettene først, og rettet staget deretter.

Grunnet at dette har blitt gjort før, så sprakk røret når jeg rettet det.

Så den blir sendt til sveising imorgen.

img2407b.jpg

img2408sk.jpg

Litt supplies handlet inn

img2409q.jpg

Deler ankommer :)

img2410y.jpg

Mørke E30 M3 sideblink :))

img2411i.jpg

img2415d.jpg

img2416sf.jpg

Fant ut at asfaltmatter og alt var fjernet fra gulvet, så jeg fikk med meg disse av torko :)

Luftekanaler til gulv:

img2417ob.jpg

Dekaltrim ;) vet ikke hvor jeg skal ha de enda

img2418t.jpg

Her er plassen mellom bensinslangen og blokka

img2424x.jpg

Fikset det slik, håper det fungerer bra? Tykk aluplate

img2427z.jpg

Grenrør sveiset om for å passe M50 i E30

img2426j.jpg

Noen som har ettermontert DEFA alarm i E30'en sin? Se på dette bilde, hvordan skal denne pluggen jumpes? ene siden av jumperen datt ut når jeg hentet bilen engang.

img2433c.jpg

Mere deler

img2434b.jpg

img2435z.jpg

img2437df.jpg

Og bytting av vannpumpe

img2438g.jpg

img2441d.jpg

img2442ir.jpg

img2444ju.jpg

img2445g.jpg

Dette er E36 luftfilter boks, som dere ser så sitter det et plaststykke på den med to innganger.

Regner med de to slangene på bildet skal der, men hva er det og er det nødvendig for meg? Burde jeg bare tette slangene?

img2446my.jpg

Har også gjort litt annet idag, større update kommer!

-BilBruker

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...