roffen2 Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 Glemte å spørre forhandler om man skal følge noen regler den første tiden man kjører bilen. Noen som kjenner til dette? Og en annen ting: Nå har bilen gått 6-700 km. Vil motoren løsne etter litt bruk eller er effekten lik fra dag en? Takker for svar!
badsha Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 anbefaler minst 5000-6000 km før du begynner å teste mottor virkelig..
ferrek Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 Ikke noe poeng i å ta særskilte hensyn. Motoren testes hardere før den leveres fra fabrikken enn hva du klarer å fremprovosere. Det står garantert noe i instruksjonsboken også, men kjør som du alltid ville gjort og ikke vær redd for å tråkke litt på gassen. Forvent at den løsner etter 7000-8000 km (avhenger fra bil til bil) ved at drivstoff-forbruk går ned og effekten går opp.
Lamek Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 Bare å kjøre som normalt og du trenger ikke være forsiktig med motoren.. Den har ikke vondt av frisk kjøring.. Forvent ikke at den løsner skikkelig før du nermer deg 15000km..
kimmen12 Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 Da et familiemedlem kjøpte ny bil sa forhandler at innkjøring ikke var nødvendig. Fikk beskjed at motor skulle kjøres på akkurat lik måte som du gjør til vanlig.. =)
Forbiss Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 Når vi leverer ny maskin, riktig nok traktor men samme prinsippet, så informerer vi kunden om at den ikkje skal kjøres inn i det heile tatt. Bruk den som om den var brukt, ikkje ny. For fin kjøring på ny motor kan i verste fall forårsake at den vil bruke olje i fremtiden. Veldig mange er såklart skeptisk til dette.
roffen2 Skrevet Oktober 19, 2011 Forfatter Skrevet Oktober 19, 2011 Takker for gode tilbakemeldinger. Da kommer jeg til å kjøre som normalt fra nå (har forresten kjørt som normalt _til_ nå også). Men at den ikke vil løsne før bortimot 15 000km? Det er jo over ett år til! Synes faktisk at det er litt mer skyv i den allerede nå, i forhold til da den var ny for 14 dager siden... Enda litt mer nå, så behøver jeg ikke chip'e
TRF Skrevet Oktober 19, 2011 Skrevet Oktober 19, 2011 helt riktig som Forbiss og flere påpeker her, motoren skal ikke kjøres noe spesielt fint. Skal man være skikkelig pirk så ønsker man variert belastning, helt opp til full belastning (om igjen og om igjen), men ikke over tid, altså ikke hold 200 i en halvtime. Husker det var et firma som demonstrerte dette ved å sammeligne en motor som var kjørt inn "pent", og en som var kjørt full belastning på bane.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå