kimmen1990 Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 Hei. Jeg har en form for slå/ klunke lyd. Den oppstår når jeg kjører i humper og huller i veien. Kan dette være foringer? Bærekuler eller fjærbeinslager som er slitt? Er det vanskelig og skifte bærekuler og fjærbeinslager eventuelt ??? Kimmen!
touring Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 er lyden framme så høyres da ut som ein lyd eg hadde da var det stab.stag.rimeligt å bytte.
Mikael-B Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 Forholdsvis mye som kan lage slik lyd, så mitt forslag er å jekke opp og gå over foringer/stag selv. Casterstag kan være vanskelig å oppdage om de er slitte, samme gjelder forsåvidt bærekuler. Er enkelt å bytte det meste i forstilling på E39, bare husk at det er justering på både caster og camber.
mudbug Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 Hei.Jeg har en form for slå/ klunke lyd. Den oppstår når jeg kjører i humper og huller i veien. Kan dette være foringer? Bærekuler eller fjærbeinslager som er slitt? Er det vanskelig og skifte bærekuler og fjærbeinslager eventuelt ??? Kimmen! Jeg fikk samme slå/klunkelyd ->>>>>>>> lenkearm var gående. Det er lett å sjekke. Ligger under bilen, dytter opp på lenkearm, så hører du lyden. lenkearm nr.6
kimmen1990 Skrevet Desember 15, 2011 Forfatter Skrevet Desember 15, 2011 Okei. Takk for tips:) Jeg kan prøve å skifte lenkearmene /stabilisator stagene. De er lett å bytte, og det er heller ikke de store kostnadene;)
mbruer Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 JEg har også sånn lyd, og det er stabstagforingene. Kjøpte nye powerflex på ebay til 240kr med frakt..
kimmen1990 Skrevet Desember 15, 2011 Forfatter Skrevet Desember 15, 2011 Så du byttet bare stabforingene, og ikke stagene ???
bcrazy Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 Er enkelt å bytte det meste i forstilling på E39, bare husk at det er justering på både caster og camber. Jeg har skrudd MYE på forstillingen på min 97 E39, og kan ikke forstå hvordan du kan justere noe annet enn spissing? Forklar gjerne. Når det gjelder bytt av deler har jeg brent meg på uoriginale og billige deler. De holder rett og slett ikke lenge nok. Kjøp originalt, selv om det koster.
kimmen1990 Skrevet Desember 15, 2011 Forfatter Skrevet Desember 15, 2011 bcrazy!!! Er enig med orginal deler. Ville du ha byttet både stabforinger og stabstag?
mudbug Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 . Kjøp originalt, selv om det koster. Det koster helt j* med orginale: bærearm -2300 pr stykk castestag - 1900 pr stykk lenkerarm- 700 pr stykk Jeg har hørt det er Lemførder som leverer til BMW. Jeg bestilte både for- og bakstilling fra Tyskland 10100 kr inkludert mva og fortolleravgift. Jeg har skiftet hele forstilling, få se når er de røkt igjen. http://www.car-parts24.com/BMW/5er-E39/ ... kungsteile De trekker fra 19% VAT. Prisen er inkludert VAT. Når du skriver inn addressen, så trekker de fra VAT.
bcrazy Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 Jeg ville sjekket hva som er feil, før jeg byttet noe som helst. sjekk ut http://www.pelicanparts.com De er rimelige på original bmw deler Edit: Selv om original koster; jeg har kjørt i stykker uoriginale camber og caster stag på 40.000km....
14269 Skrevet Desember 15, 2011 Skrevet Desember 15, 2011 De der stagene mellom bærearm og stabstag kalles ofte "kakkelstag". Har inntrykk av at de er forbruksvare på nesten alle biler.... Så lyden kan komme derfra. Hvis du kjører bilen opp på bukker, ligger under å holder rundt kule-/endeledd på stagene, mens noen gynger bilen, vil du kjenne om det er slakke i de.
Kennethe34 Skrevet Desember 17, 2011 Skrevet Desember 17, 2011 Er enkelt å bytte det meste i forstilling på E39, bare husk at det er justering på både caster og camber. Jeg har skrudd MYE på forstillingen på min 97 E39, og kan ikke forstå hvordan du kan justere noe annet enn spissing? Forklar gjerne. Når det gjelder bytt av deler har jeg brent meg på uoriginale og billige deler. De holder rett og slett ikke lenge nok. Kjøp originalt, selv om det koster. Jeg er og spent på hvor man justerer caster og camber (om ikke det er modifisering av topplager du tenker på) Vanligste synderne til klunking foran er endefestene på stabstager (som mudbug viste til), og casterstag.
Hollabaloo Skrevet Desember 17, 2011 Skrevet Desember 17, 2011 Edit: Selv om original koster; jeg har kjørt i stykker uoriginale camber og caster stag på 40.000km.... Sånn generelt gjelder det vel også at disse er montert på korrekt vis. Jeg har hørt at indre bolt skal strammes etter at bilens vekt hviler på foringen, hvis ikke så ryker foringen ganske raskt igjen. Og da hjelper det ikke at man har kjøpt original BMW.
Hollabaloo Skrevet Desember 17, 2011 Skrevet Desember 17, 2011 Vanligste synderne til klunking foran er endefestene på stabstager (som mudbug viste til), og casterstag. ...og er det skrangling (ikke klunking) som man kun hører med vinduene åpne så er det som regel småstein/grus som ligger mellom bremseskjold og spindel/nav. Ikke så relevent for dette tilfellet sannsynligvis, men greit å nevne i tilfelle noen med liknende symptomer en gang i fremtiden skulle finne på å søke opp tråden igjen...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå