Gå til innhold

kimmen1990

Medlem
  • Innholdsteller

    64
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om kimmen1990

  • Bursdag 01/12/1990

Profile Information

  • Kjønn:
    Intetkjønn
  • Interesser:
    Gulen
  • Kjøretøy
    BMW 220Xd 2-serie GT F46

Nylige profilbesøk

513 profilvisninger

kimmen1990's Achievements

  1. Nå har jeg klart å få idrive opp og gå igjen. Jeg tok bort kode (564) fra BimmerUtility igjen, og klarte å få idrive tilbake via E-Sys etter det. Så nå er alt som før. Jeg har koblet til Fistune. Jeg har forstått nå at jeg har hentet strøm fra denne på feil plass. Bør kanskje hente fra sigarettenner. Strøm som følger tenning. Det jeg er ute etter er at jeg ønsker «Hel integrert DAB» Vil ha DAB under FM/AM Jeg aktiverte denne via dongel for 2 dager siden, og jeg skulle legge til DAB via Bimmer Utility etter det. Dette er BMW Gran tourer F46 (2015 modell) Da krasjet skjermen. Skal ikke det være mulig å få dette til på et vis?
  2. Hei. Noen som har peiling på hvordan jeg skal få liv igjen i skjermen min? (I-drive) Har lys i skjerm, men ingen tekst eller bilde. Jeg har kjøpt fistune dab, og skulle aktivere dette i BimmerUtility. Under operasjoen gikk skjermen i svart. Når jeg går inn i E-SYS får jeg beskjed om at jeg mangler full PSDZDATA for å kode programvaren på nytt!
  3. Hei Jeg står litt fast, og lurer på om noen har idè hva disse feilkodene betyr?. Sjønner at det har med turbo å gjøre. Legger ved bilde med feilkoder. Hvor på motor sitter ladetrykkregulator? Og hvordan ser delen ut?
  4. Hei. fant ut av fargekodene ved å skru baklyktene, og se på kontaktene.
  5. Hei. Er det noen her inne som har peiling på lednings farger på baklykter? Trenger farge på: - Jording - Bremselys - Kjørelys - Tåkelys - Ryggelys - Blinklys høyre - Blinklys Venstre Har fått erfart at en ikke kan bruke koblingsskjema/ fargekoder som følger med ledningsnettet til henger festet. Det er universalt, men trenger ikke koding.
  6. Lager ingen lyd. Tenkte på fjærbenslager, men blir i tvil når det ikke lager lyd når jeg svinger og bilen står i ro…
  7. Hei Bilen er veldig tung på rattet, og litt luggete. Kan også av og til kjenne litt lugging/ sporing i høy hastighet, men tyngst i lav hastighet. Regner med det er elektronisk servo på denne. Kan det være noe i understell? Tips?
  8. Hei Jeg har lyst til å pusse opp felgene mine. Da trenger jeg lakk! Er det noen som vet lakk koden på felgene? GS hadde ikke peiling!
  9. Syns bilen er veldig tung på rattet! Slik jeg har forstått det, er det elektronisk servo. Understellet er fast og fint. Noen som har forslag til hva dette kan være?
  10. Det var demper og demperlager som var defekt! Alt virker som det skal nå😃
  11. Det er i bakstilling😁
  12. Hei Merker at det kommer en klunkelyd fra understell/ bakstilling på høyre side når jeg kjører i små humper/ ujevnheter på veibane! Kan dette være knekt fjær, eller ødelagt fjærbeinlager?
  13. Hei. Holder på å klikke for meg! Cupeviften virker bare av og til. Når den virker så virker den fint! Når den ikke virker er det ikke livstegn selv om jeg setter viften på fullt!!! Den virker maks et min om gangen, og da kan den være av lenge før den starter igjen! Veldig irriterende nå som det er vinter og kaldt!!! Kan dette være en føler eller noe?? Noen som har vert plaget med noe lignende, eller har noen tips om hva dette kan være??? Mvh Kim André.
×
×
  • Opprett ny...