Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

symptomer: hørest ut som motoren ikke går på alle syl. har sjekket coiler og plugger og de var iorden. tror det kan vere toppakningen som er gåen.

har tatt komp. test og syl 2 og 3 hadde en komp på ca 5,3.

hvordan er det og bytte toppakning selv på desse motorene.

Noen annen grunn til att de kan bli dårlig komp? stempelringer? vanos?

Takker for svar

Skrevet

om du bruker komp måler så måler du ikke selve kompresjon i motoren men trykket den lager og om den er tett så om du måler 5,3 så skal du ikke henge deg altfor mye opp i det, det du derimot må se etter er om du måler jevnt på alle sylindre. om det er noen som skiller seg ut så kan det være en lekasje der, om du etterpå fyllen en colakork med motor olje i sylindren og måler på nytt så skal du kunne se om det er stempelring eller ventil tettning som er lekk om det er forskjell på målingen. husker ikke i farta hva som var hva men det er bare og måle :) er ikke noen ekspert på dette men om du måler alle sylindre uten oljeskvett og alle med og skriver ned alle resultatene og skriver di inn her så får du sikkert bedre hjelp :)

Skrevet

Resultat av kompresjons test:

syl 1: 8,6

syl 2: 5,4

syl 3: 5,1

syl 4: 10,4

syl 5: 10,9

syl 6: 9,6

Lager også en skrangle/kakke/fise lyd når motoren får belastning, men ikke på tomgang eller i fri.

Skrevet

Brente/ defekte ventiler som ikke tetter helt kanskje, men da bruker motoren å gå dårlig på tomgang og bra på turtall, du må nok uansett av med toppen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...