Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal ha ny (brukt) bil og ønsker meg en 3-serie sedan ikke eldre enn 2005, i prisområdet 100.000 - 250.000. Den må ha automat og bensin (da jeg hovedsakelig skal kjøre 15-20 km til/fra jobb i byen). Har prøvd å lese meg opp på diverse bilsider og tester, men siden jeg er helt fersk i BMW-verdenen er jeg usikker på hvilke specs jeg bør gå for.

Jeg har lest at 316 er en for liten motor ift å få utnyttet 3-seriens potensiale, og at 318 gir deg for lite for penga ift en 320. Er konklusjonen at jeg da bør gå for en 320? Hvor stor er egentlig forskjellen i praksis? Noen andre tips?

En annen ting jeg er avhengig av er mulighet for å legge ned baksetet (for plass til ski evt mye bagasje). Har sett på et par biler som ikke hadde dette, men regner med det var tilfeldig, og at dette kan variere fra bil til bil?

Skrevet

Du kan legge ned baksetet på de fleste, så det er tilfeldig som du sier :) Forskjellen i effekt før 2008 er 129hk i 318i mot 150hk på 320i. Fom 2008(2007 på coupe) fikk de hhv 143hk og 170hk. Dvs hva du kan velge avhenger av kjøringen din.

Siden alle disse vil være kjapp nok til vanlig trøtt til og fra jobb kjøring i norske hastigheter.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...