hao Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 Står i fare for å kjøpe meg ny/brukt bil Tenker da på E46. Før i tiden da det bare kaltes automatgear slik som på E36 320/325 så brukte den mere drivstoff enn manuell gear. Dette fordi automatkassen hadde større motstand enn manuell og annerledes kjørestil/gearskift. Vil steptronic gearkasse være likedan slik at den bruker mere drivstoff enn manuell
John Kr Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 Hei Tidligere var det slik at man tapte ca 10% med automatkasse ift manuelgiret bil, men denne forskjellen er snart utlignet. Jeg har stor erfaring med forskjellige biler og det jeg merker forskjell på min nye F11 (8 gir) kontra alle de andre bilmerker/modeller er at turtallet på motoren faller ikke når jeg slipper gasspedalen, motorens turtall følger hastighet på bilen, i motsetning til de andre bilmerker/modeller så faller turtallet ned til tomgangshasighet når jeg slipper gasspedalen. Dette er da automatkasse. Dette betyr at det er minimalt forskjell og tap/slipp på denne kassen som igjen medfører marginal forskjell på manuel og automat gir ift forbruk. Hvordan det er på din nye/bruktbil kjenner jeg ikke til.
Kjell Z3 Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 Du bruker noe mer bensin på småkjøring med aut.På langkjørin ubetydelig om i det hele tatt mer. Min 523iA E39 bruker 1,1 på vår blandede kjøring og brukte 0,76 fra Haugesund til Gøteborg. Forskjellen er ikke større mellom kassene enn at du bør velge den girkassen du helst liker å kjøre med.
nimitz Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 Liker du full comfort så kjøper du automat. Er du litt for "hest og kjærre" så kjøper du manuell. Forbruket er det liten forskjell på.
ronnyskretting Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 Har hatt 2 stk e36 328. En med manuell og en med automat. Må innrømme at den med manuell drakk MYYYE mindre enn den med automat. Den med manuell kjørte jeg med et gjennomsnittsforbruk på 0.74 og den med automat over literen. Kjørte pent og pyntelig med begge bilene.
Bmwrob Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 E46 påstår jeg bruker mer suppe på automat enn manuell... SNakker av erfaring 328Cia og 328Ci..
hao Skrevet August 24, 2012 Forfatter Skrevet August 24, 2012 E46 påstår jeg bruker mer suppe på automat enn manuell... SNakker av erfaring 328Cia og 328Ci.. Da var det du som var sjåfør på begge også? Det er jo en god sammenligning da
Bmwrob Skrevet August 24, 2012 Skrevet August 24, 2012 Vel, nja.. Kan ikke si at høyrefoten min er den beste å bruke til sammenligning. Men jeg tanket vel bittelitt mer med automat enn manuell. Er meg som var sjåfør ja. Nå var det snakk om mye småkjøring i opp og nedoverbakker. Langkjøring var så å si identisk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå