cube Skrevet Desember 3, 2012 Skrevet Desember 3, 2012 Hei, Har hatt bilen på periodisk kjøretøy kontroll og rettet feilene og dratt tilbake til etterkontroll. Har problemer med for høy CO, resterende er i orden etter en hel rekke med toere som måtte fikses. Skiftet da ut det gamle powerfilter med å sette inn original luftfilter boks med nytt filter. Skiftet også tennplugger, Toppdeksel pakning, Sveiset grenrør slik at det ble tett. Byttet også Oljefilter og olje. CO er nå på 5,7 og skal være under 0,5 Noen forslag på hva det er stor sannsynlighet for at det er eller hva man kan gjøre for å finne ut hvor feilen ligger?
lagunilla Skrevet Desember 3, 2012 Skrevet Desember 3, 2012 Lamdasonde? Kjør bilen skikkelig varm før du leverer bilen igjen på etter kontroll. Annen ting er at du kan kjøpe 99 blyfri, fra shell
cube Skrevet Desember 3, 2012 Forfatter Skrevet Desember 3, 2012 Hadde fylt på Vpower 98 fra Shell. Skal se om jeg finner blyfri 99 her i Tromsø. De hadde prøvd å få bilen skikkelig varm selv. Men jeg sa jeg kunne kjøre en halvtime før jeg kommer innom verkstedet på slutten av dagen for å få skikkelig driftstemperatur å ta en kjapp måling. Har snakket med en del verksteder og alle hinter om Katalysator i første omgang. (evt. luftmengdemåler). Så vurderer å kjøpe en ny fra katalysator fra koed.no samtidig som en ny lamdasonde.
cube Skrevet Desember 16, 2012 Forfatter Skrevet Desember 16, 2012 Da har man byttet katalysator og lamdasonde i helgen. Målte deretter CO. Den kom da på følgende: vol % 0,01. Dette ble jo selvfølgelig målt når bilen var blitt i skikkelig driftstemperatur. I tillegg så forsvant jo den skarpe eksoslukten. For å si det sånn så greide man ikke lukte noe i det hele tatt av eksosen etter bytte av dette. Den her bilen kan max ha CO med vol % 0,5. Så da får man bare satse på at det går fint på etterkontrollen!
cube Skrevet Desember 17, 2012 Forfatter Skrevet Desember 17, 2012 Yes da ble bilen godkjent! CO'en ble målt til 0 i CO på verkstedet! Det gjorde med andre ord susen å skifte katalysator og lamdasonde
cube Skrevet Desember 17, 2012 Forfatter Skrevet Desember 17, 2012 Hvor mye ga du for katalysator ? Betalte 2300,- hos koed.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå