termin Posted February 1, 2013 Posted February 1, 2013 Hei, har en "M3", og 3.2 understellet vil jo selvsagt ikke ha på seg 16" felger. Prøvde et sett i dag, men de tok inni, men var ikke så mye. Noen som vet om jeg har muligheten for å pusse ned kalipperen noe for å få 16" felgene på?
D.Toft Posted February 1, 2013 Posted February 1, 2013 jeg har selv slipt av 2 mm på nien calippere da felgen subbet etter skive og klossebytte. helt ytterst på calipperen mot felg senter
Julianv Posted February 1, 2013 Posted February 1, 2013 Går sikkert greit, men hvorfor ikke bare kjøre på med 17"? Husk at når det blir varmt så utvider det seg! Mange som har brent seg på det, noe som ender med pulverisert felg og farlige situasjoner..
termin Posted February 1, 2013 Author Posted February 1, 2013 Har både 17" og 18" fra før, men å finne rallypigger i de størrelsene er desverre ikke enkelt.
Julianv Posted February 1, 2013 Posted February 1, 2013 Ahh jeg forstår.. Men er vel forholdsvis tykt metall på calipper, så en millimeter fra eller til går vel greit.. Ikke blir det så varmt på isen heller iforhold til nedbremsing fra 200+
janerik171187 Posted February 1, 2013 Posted February 1, 2013 16" passer fint på e36m3 3.2 brems, men ikke alle, har vell 2 sett liggende jeg som passer (har 3,2 brems selv) på mine felger har jeg vell en 2-3mm klaring lønner seg å se etter ordentlig felgmerker, gjerne org felger eller f.eks bbs og andre kjente merker da de er gjerne tynnere enn billigfelger (bedre metall= kan være tynnere)
NA Posted February 1, 2013 Posted February 1, 2013 Kan en spacer være nok til at du får bedre plass da, eller er felgtønna like trang hele veien?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now