Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal bestille meg 19" felger til min E90.

Så lurer jeg på om noen har noe erfaring med Falken 453 dekkene med litt dimensjon på?

Er dette ok dekk ?

Dim er 235/35/19 på 8.5 fremme og 265/30/19 på 9.5 bak.

Takker for alle svar :)

Skrevet

Har akkurat samme dekkdim i mine FK452 som jeg akkurat satt på min E90. Sitter som ett skudd, ingen rubbing. Har ikke fått kjørt så mye med dekka enda siden det har vært litt kjølig vær, men de har fått gode tilbakemeldinger ellers. 453 skal da være hakket bedre.

Skrevet

klar over det, venter på svar fra P&R angående innpress da jeg ikke har peiling. Noen innspill om bra innpress på Zito wp111 for å få de ganske konkave uten subbing med litt mandig senk ?

Skrevet

Har ET35 på mine, på msport senk. God plass da, kan kjøres ganske lavt selv med en ekstra 10mm spacer. 9,5 bakfelgen blir fin og konkav, men 8,5 foran ikke så mye. Se om du kan få 9,5 foran og bak, og heller kjør med strekk foran på 235 dekk. En på forumet her som har gjort det, og det ser porno ut, hans er også ganske senket. Skal se om jeg finner tråden hans igjen.

EDIT: viewtopic.php?f=6&t=219896&start=165

sjekk denne tråden. Lowly har 9,5 foran og bak med god senk!

Skrevet

Legger ved bilde hvor du ser forskjell på 8,5" framfelg og 9,5" bakfelg på konkaviteten (et ord?)

7AED5AF6-835C-40BB-B9BE-C3746F27B77F-6738-000003C275E77907.jpg

Nå kjører Lowly med "kun" 225 dekk med sin senk så jeg. Og mtp at han har vurdert 5 mm spacer, burde jo 9,5" foran med 235 og ET35 passe ganske pent. 265 på 9,5" bak på ET35 er det godt med plass også.

Skrevet

ET27 fremme og bak med de dimmensjonene på dekk og felg skal også gå. Jeg har det men 275 og det går nesten med god senk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...