Ev1 Skrevet Juli 7, 2013 Skrevet Juli 7, 2013 Har en 520i som jeg byttet motor på til en 528i. Er en e39 - 97 mod. Alt gikk fint og bilen er blitt kjørt. Fikk i etterkant oppdatert min egen hjernen fra m52b20 til m52b28. Startsperra i hjernen er også satt ut av spill. Satt den inn og nå vil ikke bilen tenne. Den drar og drar på starteren uten noe tegn til tenning. Noen som har noen tips?
Ev1 Skrevet Juli 7, 2013 Forfatter Skrevet Juli 7, 2013 Ingen tips? Har lest at noen ganger kommer det for mye drivstoff og at jeg må starte med gasspedalen i bunn. Men vet ikke om det er det som er problemet denne gangen. Alt høres veldig normalt ut når jeg setter strøm på tenningen, mangler bare at den starter.
Pesslaad Skrevet Juli 7, 2013 Skrevet Juli 7, 2013 Sjekket om du har gnist på pluggene? Er pluggene våte og sjekket om motoren får bensin i det hele tatt?
Ev1 Skrevet Juli 7, 2013 Forfatter Skrevet Juli 7, 2013 Har funnet ut at bilen ikke får bensin (tror jeg). Koblet av begge tilførselsslangene og prøvde å starte bilen. Da kom det ikke bensin ut nr 11 på dette bildet Er det bensinpumpa som har tatt kvelden da? Eller skal det ikke komme ut noe bensin fra disse hvis de er frakoblet?
Ev1 Skrevet Juli 8, 2013 Forfatter Skrevet Juli 8, 2013 Har funnet ut at bilen får bensin. Brukte lang tid på å finne ut hvor nr 11 skulle plugges på i motorrommet da jeg greide å mikse dem sammen. Etter litt søking ser det ut til at innførselen skal på den øverste "railen" og alt overflødig blir fraktet i retur av den underste "railen". Men bilen tenner fremdeles ikke. Har vurdert om jeg har fått "overflow" eller hva det kalles. Noen gode tips for å få liv i bilen hvis det er tilfellet? Et annet spørsmål er, hvordan får jeg sjekket om jeg har gnist. Synes det er rart om oppgradering av hjerne på bilen påvirker om bilen får tenning.Har på følelsen at det er dumt å ta ut en plugg+coil for å se om det gnistrer.. Noen tips?
Pesslaad Skrevet Juli 8, 2013 Skrevet Juli 8, 2013 Får å sjekke om du har gnist må du skru av pluggen å legge den på blokka eller en anna plass så lenge den kommer i kontakt med jord. Prøvd andre plugger som du vet at funker?
Ev1 Skrevet Juli 8, 2013 Forfatter Skrevet Juli 8, 2013 Har testa plugg (så fin ut) og coil og får ikke gnist. Største problemet var å finne jord. Alt er dekket til med plastikk og coilledningen er ikke av de lengste. Men fant en plass i underkant av ABS pumpa hvor jeg fikk jorda pluggen mot karosseriet. Ettersom alt virket knirkefritt før programoppdateringen i hjernen begynner jeg å mistenke den. Litt rart om alle coilene/pluggene ryker samtidig.. Men før jeg blir for sikker, er det sikringer som kan gå, slik at jeg ikke får gnist? Evt noe annet jeg kan sjekke som har med tenningen å gjøre?
lagunilla Skrevet Juli 8, 2013 Skrevet Juli 8, 2013 Hvis det virkelig funka bra før programmering av hjernen ville jeg ringt å hørt med dem først. Får hvis starteren går rundt, da er det startsperre spør du meg. Men hva med å ta en diagnose da?
Ev1 Skrevet Juli 8, 2013 Forfatter Skrevet Juli 8, 2013 Jo da, det fungerte bra. Kjørte bilen to mil før jeg sendte hjernen til oppdatering. Jeg får høre med karen som oppdaterte den. Han fjernet også startsperra på hjernen, vet ikke om dette kan være en årsak til at bilen ikke starter.. Kanskje en må fjerne ews og? Den sitter vel i rattstammen om jeg ikke er helt på jordet. Får ikke tak i han som ordnet hjernen for øyeblikket, så sitter vel egentlig litt i saksa fram til jeg får tak i han.
Ev1 Skrevet Juli 16, 2013 Forfatter Skrevet Juli 16, 2013 Feilen lå i hjernen. Fikk tilsendt ny hjerne og bilen startet på første forsøk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå