330iii Skrevet Januar 12, 2014 Skrevet Januar 12, 2014 Klarte dessverre å slenge rumpa inn i fortauskanten i 20km/t kanskje etter å ha lekt meg lenge på snøen. Da jeg kom hjem så jeg at høyre bakhjul stod ganske skjevt. Var litt rar lyd da jeg kjørte, men bremsinga funka fint. Det står bøyd innover. Hva kan jeg ha bøyd? Kan det bli dyrt som faen, og i verstefall hvor mye?.
hsd Skrevet Januar 12, 2014 Skrevet Januar 12, 2014 det kan være mye rart, men det er jo hovudsaklig øvre, nedre, og opphenget/svingarma som kan ha fått det. Evt er det bare camberbolten som har flytta litt på seg. Prisoverslag rundt 30 kroner til 15 tusen avhengig av skade og din egen kompetanse. Det er uansett umulig å fastslå noe utifra informasjonen du har delt så langt Er du derimot ikke i stand til å sjekke dette selv, så er det vell bare å levere bilen på verksted og få dem til å finne feilen. Få bilen på bukker, og frem med målebåndet og en liten rettholk så finner du jo fort ut hvor problemet ligger.
330iii Skrevet Januar 12, 2014 Forfatter Skrevet Januar 12, 2014 Okay. Har snakka med noen jeg kjenner som kan få løftan opp til uka, så håper ikke det ser heeeeelt jævlig ut. Takk for raskt svar!
hsd Skrevet Januar 12, 2014 Skrevet Januar 12, 2014 men sjekk som nevnt bolten man juster cambervinkelen med, den har eksentrisk hode, og eksentrisk stoppskive i den andre siden. Den sitter på den nedre staget, helt ytterst. Kontrollsjekk mot motstående side. Jeg har ikke helt troa på at den har flytta på seg, men det er en sik 30 sec sjekk som man kan spare seg enormt mye tid og penger på (denne skal du derimot ikke justere for å korrigere for ett skeivt stag elns bare så det er nevnt)
330iii Skrevet Januar 12, 2014 Forfatter Skrevet Januar 12, 2014 Ja, det skal jeg. Det gikk ikke så fort så håper på det minste men er forberedt på det verste.
lierbimmer Skrevet Januar 12, 2014 Skrevet Januar 12, 2014 Nr. 5 på bilde er en svakhet. knakk ved camberbolt(nr 9) på min. burde ikke være så vanskelig å se hva som er feil ved å jekke opp bilen og ta av dekket. om det er nr 5 som er def kan det være et lite helvete å bytte denne uten løftebokk da man må løsne diff og bøye og benne for å få ut nr8. lykke til
330iii Skrevet Januar 12, 2014 Forfatter Skrevet Januar 12, 2014 Takk for det Skal se. Får den nok opp på en bukk
330iii Skrevet Mars 19, 2014 Forfatter Skrevet Mars 19, 2014 Lenge siden nå, men staget hadde bøyd seg kraftig og spindelen var heller ikke noe å skryte av, men takk for hjelpen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå