johanz Posted June 11, 2014 Posted June 11, 2014 Jeg har en E46 328 Ci og skal bytte motor, og har derfor noen spørsmål. Hva er motorkoden på denne motoren? Er det samme størrelse på henholdsvis 3 og 3,5 literen som 2,8 literen? Er det noen problem med tanke på å sette inn en større motor enn den originale 2,8 literen?
johanz Posted June 11, 2014 Author Posted June 11, 2014 Noen som vet om man må bytte styreenhet for å sette inn en 3-liter i denne bilen?
SweetBMW Posted June 12, 2014 Posted June 12, 2014 Ja det må du og mye mer. Motorkoden på din er M52TUB28. Du får ingen 3,5 liter. Men ja. 2,8 og 3 er fysisk like store. Problem med å sette inn 3 liter er ombygging til elektrisk gass pedal. Annen girkasse og drivlinje. Hvis ikke du Jallamekker noe. For ikke å nevne trøbbel med startsperren. Trust me. Jeg gjorde dette og lærte på den harde måten.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now