Jump to content

Recommended Posts

Posted

*Løst*

Har sjekket trykket på rail og dette er rundt 270 på tomgang og de andre pumpene har riktige trykk.

Får opp feilmelding på egr actuator valve så egr er altid stengt. Hadde en feilmelding på boost pressure sensor men denne er nå ok. Var sotet ned.

Når denne nøkkingen eller bankelyden kommer kommer det også svart røyk ut bak. Men ikke olje. Noen ganger har den også ustabil tomgang.

Noen som har noen ideer til hva dette kan være? Har tilgang til inpa og bmw scanner hvis noen trenger noen verdier. Akkurat startet på ferien og står i skutvik med campingvogn. Så dette må jeg finne ut av.

Posted

Vet hvertfall at railtrykket mitt ligger på ca 350 bar på tomgang..

 

Ditt er kanskje litt lavt? (Men jeg vet ikke om det er FOR lavt)

Posted

Der er vel luftmengden som måles av LMM mener jeg.. Har du noen feilkoder på motor?

Sent fra min Nexus 5 via Tapatalk

Posted

Har kun feil på egr som skrevet over. Har prøvd å rense lmm. Men det hjalp ikke mye. Kobler jeg den av så nøkker bilen enda mer. Hadde feil på turbo boost sensor men den er ok etter en rens

Posted

Da har jeg funnet ut av det :) Vakkel feil på rail pressure sensor. Tatt den av og renset kontakten. Nå er alt er i sin skjønneste orden :)

Så kan man fortsette å nyte camping ferie :)B)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...