Jump to content

Anbefalt verksted i Kongsberg? Lite kjøle-/frostvæske ...


Recommended Posts

Posted

Er det noen som kan anbefale meg et verksted i Kongsberg? Akkurat flytta hit og bilen trenger sårt å få seg en skikkelig service og sjekk før den virkelig begynner å skape seg.

 

Et par-tre ganger den siste uka har radiatorvarsellampa lyst gult i 15-20 sekunder rett etter oppstart om morgenen. Etter en del søking så har jeg funnet så mange skrekkhistorier om lekkende ekspansjonstanker, sprengte radiatorer, ødelagte toppakninger og kjølevæske som blir til graut, at jeg knapt tør å vri om tenningen. Den er lite kjølevæske på bilen, men jeg har ikke peiling på hvilken type. Står ingenting spesifikt i serviceheftet om at noe er gjort med kjøle-/frostvæske. Noen som har noen erfaringer eller tips på dette området?

 

Det er forresten snakk om en 2002 E46 318i (N42B20).

Posted

Gå inn på en Statoilstasjon og kjøpt den blå ferdig blandende kjølevesken og hell på. Heter antifreez eller noe sånt :P

Posted

Gå inn på en Statoilstasjon og kjøpt den blå ferdig blandende kjølevesken og hell på. Heter antifreez eller noe sånt :P

Joda, tanken har streifet meg ... ;) Men hvor sikkert er det at det er blå som skal fylles på? Har forstått at kjølevæske koagulerer hvis man blander f.eks. rød og blå.

Posted

Stort sett bruker Bmw grønn, men kjøper du riktig type rød (G13+) så vil den kunne blandes med hva enn du har på nå :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...