Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

har akkurat invistert i en e36 328i, å treng litt hjelp her.

bilen lugger å fusker litt så og si hele tiden, men når det er lite bensin på tanken er det ekstremt, kan ikke gi gass for da dauer den ut så jeg kan så vidt trykke på gass pedalen for om jeg gasser så dauer den helt ut.

lurer på om det kan være bensin pumpa eller? rart det skal skje når det begynner og bli lite bensin på tanken.

noen så har vært borti lignende?

Skrevet

mulig den har stått en stund mens forgje eiar hadde den. ska prøv seinar og fylle på sånn kondensfjærner å se om det blir bedre!

Skrevet

har fyllt på kondens fjerner men vart ikkje bedre av det .. engen som kanskje veit ka det kan vær??

Skrevet

Kan være flere ting som forårsaker dette, 

Falskluft(belg imellom LMM og gasspjed feks, er ikke uvanlig at den ryker)

LMM som er gåen( trekk ut kontakten mens motor går å se om det endrer seg i motorgangen)

Bensinfilter/pumpe(greit å sjekke dette)

+mere ting som sikkert kan være årsak til dette.

 

Gi lyd om du finner noe, kan være greit å vite for nestemann som har lignende problem:)

Skrevet

Har vor på reise har ikje sett før nu, men ska sjekk etter falskluft imorgen og prøv å trekk ut lmm kontaktn :)

Skrevet

Nu e bilen blitt helt mongo heile tia, får plutselig ikke mere en 4000 omdreininger å den stopper så å si heile tia, må la den stå litt før den starta igjen. Heilt mongo

Skrevet

Veivføler da?

Den hadde jeg glemt av i farten! men ja det kan minne om at det kan være den eller/og kamakselsensor.

 

Om jeg husker riktig så var det ikke så dyrt for uoriginale fra koed. 

 

Jeg måtte bytte begge sensorene på min M52B28 for ca et år siden. Da var den noe vanskelig med å fjuske litt og klarte ikke å stå skikkelig på tomgang uten å stoppe (var noe drit i rushtrafikken)

Alt i orden etter jeg byttet sensorene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...