Roysen66 Skrevet Oktober 20, 2014 Skrevet Oktober 20, 2014 Bil vil ikke starte og når jeg sjekker feilkoder etter start forsøk så får jeg denne feilmeldingen i INPA: "215 ASC/MSR/EML interface not ok" Er det noen som har noen gode ideer om hva som er problemet?
Roysen66 Skrevet Oktober 20, 2014 Forfatter Skrevet Oktober 20, 2014 Har tidligere hatt sporadiske feilmeldinger på kamsensor så jeg tok turen innom Schmiedmann i dag og hentet en ny sensor. Fikk etter en stund start på den og fikk kjørt 200 meter før den stoppet igjen. Fikk ikke start igjen. Etter at bilen hadde stått noen timer så fikk jeg start igjen og fikk kjørt tilbake. Stoppet etter noen minutter på tomgang og ville ikke starte igjen. Etter noen minuters venting så startet motor igjen og jeg koblet opp INPA og hadde da følgende feil: 65 camshaft - Sensor Error frequency: 1 Logistic counter: 40 Engine speed 768.00 rpm Engine state 4.00 1 Engine temperature 58.09 degree C Battery voltage 13.97 Volt emission related malfuntion defect code stored after filtering Error present Static error Har prøvd å slette feil men den kommer selvsagt tilbake med en gang. Kan nevne at feilmelding i trådstart var en shadow melding.
Alpejohn Skrevet Oktober 20, 2014 Skrevet Oktober 20, 2014 Var borti en 97 mod E39 523i med samme feilkoder, + et par flere.Der var ACS wiren røket. Etter denne ble byttet mener jeg denne koden forsvant.Men den kan jo kanskje være påvirket av mye annet. Men sjekk wiren, det koster jo ingenting.
Roysen66 Skrevet Oktober 21, 2014 Forfatter Skrevet Oktober 21, 2014 Er det noen som kjenner til at det bruker å være problemer med kamgivere som selges av Schmiedmann, produsert av Meyle? Hadde periodisk feil på den gamle giveren men med den nye er det permanent feil.
Roysen66 Skrevet Oktober 21, 2014 Forfatter Skrevet Oktober 21, 2014 Var på GS i dag og plukket opp atter en ny sensor i dag. Denne gangen en orginal BMW sensor, så nå går bilen fint og starter som den skal. Gjelder å stole på diagnoseprogram selv om man monterer ny deler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå