Skautroll Skrevet Mars 29, 2016 Skrevet Mars 29, 2016 Heisann. Jeg har en 1998 323Ti Nylig konvertert til manuell gir. kabling og automat-ecu er beholdt. Jeg fikk for en tid tilbake feilmelding på abs sensor høyre bak. både ABS og ASC lampen lyste. Jeg brukte carsoft 6.5 og fant feilen. Sensoren ble byttet, og feilkoden slettet. alt ok. Bilen sto da 2 mond på lager før den ble tatt frem igjen. da lyste ABS og ASC lampa igjen. når jeg da kjørte diagnose, oppnår jeg ikke kontakt med abs/ASC modul. Jeg investerte da i iCarsoft diagnosetester og testet igjen, men samme feilen oppstod. har i ettertid prøvd med carsoft V12 også med samme feil. Så har jeg ohmet ut alle ledninger til og fra abs/asc modul rundt i bilen. det ser ut som den får spenning, og tx/rx ledere og can ledere er i orden. Jeg har ohmet alle sikringer. Jeg har testet alle releer jeg kan finne. alt ser OK ut. Har også kjøpt ny ABS/ASC-modul og testet denne. får fortsatt ingen kommunikasjon selv om denne antagelig skulle vært kodet om. Noen tips? Eventuelt noen som kan anbefale noen på feilsøking på BMW
Skautroll Skrevet Mars 29, 2016 Forfatter Skrevet Mars 29, 2016 Lurer også på om noen tar på seg å kode om brukte BMW moduler?
Skautroll Skrevet Mai 9, 2016 Forfatter Skrevet Mai 9, 2016 Noen andre som kan ha en ide om hva som skjer? Ingen her inne som har peil som svarer på PM.
Skautroll Skrevet August 9, 2016 Forfatter Skrevet August 9, 2016 noen fler som kan ha peiling? Får ikke svar fra de som skal ha peiling, og har nå byttet alt av deler, og ohmet kabler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå