Årsland Skrevet Mars 3, 2017 Forfatter Skrevet Mars 3, 2017 3 timer siden, Eivind320x skrev: Om oljekostnaden er et moment her. Kan du bestille fra motoroljer.no (samme selskap som dekkonline) Litt blanding av det og at det er irreterende å fylle på hele tiden.. Kjøpte fra billigbilpleie.dk sist, 20L og har allerede brukt det opp på ca 1år.. (inkludert 1 oljeskift..).
Årsland Skrevet Mars 3, 2017 Forfatter Skrevet Mars 3, 2017 2 timer siden, Otis skrev: Det er vel ikke en flush i den forstanden, men en vask. Det kan kun hjelpe om det er stempelringer som sitter fast. Ellers er det ventiltetninger igjen. Oki, får prøve det ut . Ønsker helst å slippe å skifte ventilteningen med tanke på prisen.. kostet 17k på mekonomen, og ellers dyrere andre plasse jeg har sjekket.. (Har streifet meg å høre hvor mye de tar i tyskland).
Mons1 Skrevet Mars 8, 2017 Skrevet Mars 8, 2017 På bensinmotorer, så må oljen ut et sted. Enten lekker oljen ut av motoren(svetter) eller så havner oljen i forbrenningen og ut som blå eksos. 10w olje er tykkere enn 5w når den er kald. På disse bensin-motorene så anbefales 5w-40 eller 0w40.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå