Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Jeg byttet høyre valve cover, og oppdaget at den var oppdatert og ikke hadde PCV Ventilen montert på dekselet. Bilen laget høye hylelyder og gikk ujevnt. Nå lurer jeg veldig på hva jeg kan gjøre, må jeg skaffe et brukt ikke-oppdatert valve cover, eller er det noen grei måte å montere en ekstern PCV Ventil på når den andre siden ikke er byttet.

Setter veldig stor pris på hjelp til hvordan jeg kan løse dette om noen har kompetansen! Er det noen andre som har gjort eller kan denne jobben?

Skrevet

Ser ut som du bare kan montere den eksterne pcv i stedenfor, på ene siden. Og koble på fra venstre.

Skrevet

Ja, lette lenge etter hvordan det kan gjøres. Så kom jeg til en hvor han koblet på ledningen med ekstern ventil til den øverste inngangen, og på førersiden koblet han den til nederste, uten ventil.

Dette er forskjell fra motorer etter 2006 virker det som som kun har den øverste inngangen hvor begge kobles på samme. Håper dette kan være til hjelp for noen i fremtiden, for det er ikke god info om dette ute. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...