Gå til innhold

miata

Medlem
  • Innholdsteller

    273
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Drammen

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

miata's Achievements

  1. Har du noen bilde av den dingsen under hanskerommet ? Eller litt mere beskrivelse ?
  2. I går oppdaget jeg at jeg ikke fikk opp info fra NAVI på HUD. Fant ut også at bluetooth og stemmestyring ikke virker også. Får ikke koplet opp mobilen.. Stemmestyringen blir aktivert, men det virker som "dama" er døv. Fikk også opp en feilmelding i dag at SOS anrop funksjonen ikke virket. HUD viker som normalt, men får ikke opp NAVI info. Resatte CCC uten at det ble bedre. Er en 525 2005 modell Er det MULF enheten som kan være gåen ? Eller noen tips ?
  3. Du resetter CCC med å holde ejekt knappene DVD og Cd inne og trykker inn Mute/Volumknappen
  4. Har ikke sjekket noe. Men det er slikt dobbelsvinghjul på denne bilen ja.. Ser vel ikke om svinghjulet må byttes før man åpner. Men har ikke merket noe heller..
  5. Koster penger å ha den stående også.. Spesielt når den ikke brukes.. Alternativet er jo å fikse clutchen, få den EU godkjent og øke prisen
  6. Noen som ikke er interessert som har en mening om pris ? evt noen som er interessert ?
  7. Dette er den hjulbuen som har rustbobbler
  8. Bilen er sølvfarget Bilen er selvsagt ikke perfekt, derfor selges den billig.. ca 270k km - Sorte Sportskinnseter - Sorte interiørlister - integrerte barneseter - Clarion NAVI/fotoboksvarsler/DAB+ dual DIN enhet med ryggekamera (NX-502e) (nypris 8000,-) - M tech ratt med rattkontroll av radio og CC (har byttet ut bussrattet) - CrusieControll - 2-sone klimaanlegg - Manuell gir - Avtagbar hengerfeste - BMW alarm - 16" piggfri vinterdekk og 18" sommerdekk Feil som jeg vet om: - Ikke EU godkjent, har ikke vært på kontroll - Ulyd fra viftereim ? Har nye reimer liggende - Liten ryggeskade bak - Steinsprutskader på panseret - Brekket må justeres evt skifte klosser - Vindusvisker bak virker ikke - litt rust på hjulbue - Clutch må byttes - Setevarme i førersete virker ikke. Er ganske sikker på at det styringsenheten som er feil. Kan kryssbytte for å sjekke Bilen står i Drammen Selges for 25000,- eller kom med ett bud mail : fjaeran@gmail.com mob : 94 89 89 94 (SMS)
  9. Jeg kjøpte fra Bilradio spesialiesten Du får kanalnavnet i naviskjeren. Kan vel også få litt mere info, men jeg syns det var plagsomt med rullende tekst. Styrer den med knappene på rattet. Når du skrur på AutoDab, så overtar den tre av knappene. og disse bruker du for å skifte kanal og gå i menyen. Går du i menyen, kommer det tale ut på høytalerene. Ganske enkel å bruke. Antenna som følger med er en vindusantenne. Tror du vil få bedre signaler med en antennepisk på taket. feks en med magnetfot. Det er hvertfall det jeg har erfart på den andre bilen, der jeg prøvde forskjellige antenner. Installasjonen er enkel. Hvis du ser bort i fra kabeltrekking til antenna og demontering/montering. Trekker ut pluggen til radiodelen. plugger den inn i ledningsnettet og plugger inn den nye pluggen fra ledningsnettet i spilleren..
  10. Ulempen med original BMW DAB er at du får DAB, men ikke DAB+ Finns slike FM modulerte bokser du kan montere. Jeg har montert en AudioDab boks, kostet ca 2300,-. Er plugg and play. Den tar i mot DAB og DAB+ signaler og sender det ut på FM signal. Frekvensen kan du velge selv. Betjener radioen med knappene på rattet. Radiokanal og meldinger kommer opp i displayet. Menyvalg kommer som tale. Funker greit. Men ikke som en fullverdig DAB radio. Må også ha en ekstra antenne.. Når signalet er borte, er det litt skurring i radioen. På en vanlig DAB radio er det helt stille. (mulig det er enheten min som er litt ødelagt. Da det datt av en komponent av printet når jeg prøvde å plassere den uten boks ikke så smart )
  11. Bilen min 2005 mod, ca 132" km sliter veldig på innsiden av bakdekkene. Har lest at dette sansynligvis er foringer som er slitt.. Hvilke foringer er det som må bytttes ? Er det de som har vare# www16438 hos koed ? evt hvor mange må bestilles ? Er det andre foringer enn oem som anbefales ?
  12. Hva vil du gi for ett sportsratt (dual stage) Samme som på bildet
  13. Håpet det var mulig å få en antenne utgang for dab signaler. Som jeg kan koble på aftermarket dab modul. Vurderte å oppgradere til original dab. Men den originale radioen tar ikke dab+
×
×
  • Opprett ny...