Litt vanskelig å treffe på å "ikke slippe gassen rett før giring" da girkassa ikke sier i fra før den girer, men ok, hvis det er litt typisk på disse så må man jo bare leve med det.
Syns den virker til å slure fra stillestående og kald motor.. sliter litt med å få opp farta da jeg ikke vil "tyne" motoren mens den er kald.
Jeg kan garantere at det ikke var hjulspinn, aksellererte ut fra et kryss og opp til 50kmt og hadde ikke mer enn ca 2500rpm da dsc lampa blinka til meg. Det var såpass rolig aksellerasjon at det ikke var noe som skulle tillsi at det var hjulspinn.
Merker ikke noe til nykking fra revers til drive, kun hvis jeg står stille over litt lengre tid med kassa i drive og slipper bremsen. Dette merket jeg i dag på tur hjem fra jobb, og etter 3-4km kjøring.
Har lest litt om varierende turtall på rolig landeveiskjøring, og det kan visstnok være sliten converter, men som sagt, har kun merket dette 1 gang og det var ikke store variasjoner i turtall som jeg har sett filmer av på youtube.
Håper at det kunne være en liten snag på cruisecontrollen eller noe lignende. Evt noe som kan elimineres helt med en flushing feks..
Jeg tror heller ikke vibrasjonene bakfra er relatert til girkassa, men kunne vært kjekt og nøstet opp i. Ledd/lager på mellomaksel eller stikkakslinger har slått meg. En kompis (bilmekaniker) nevnte her at det kunne være hardykobling som forårsaket vibrasjoner?
Jeg overreagerer kanskje litt, men har hørt såpass mye bra om "de nye automatkassene" til BMW, at jeg antageligvis hadde litt store forhåpninger. Ei kasse fra 2008 tåler vel ikke sammenligning med dagens automatkasser BMW leverer.